Китай, Бразилія, Пакистан та деякі інші країни Глобального Півдня домовилися створити платформу "Друзі миру", в рамках якої планують сприяти мирному врегулюванню "української кризи".
Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї.
Головний дипломат КНР в кулуарах ООН зустрівся з головним спеціальним радником президента Бразилії Селсо Аморімом.
"Це зусилля Китаю, Пакистану та країн Глобального Півдня з метою досягнення миру. "Friends of Peace" — це не закрита група, а відкрита платформа, яка не прагне конкуренції та конфронтації, а веде інклюзивний діалог. "Друзі миру" були створені заради миру і повинні вітатися міжнародною спільнотою. "Друзі Миру" мають на меті об’єктивний і раціональний голос і відіграватимуть конструктивну роль у політичному врегулюванні "українського питання", — сказав Ван Ї.
Головний спеціальний радник президента Бразилії наголосив на великому значенні Консенсусу з шести пунктів", досягнутого Бразилією та Китаєм "щодо української кризи".
За словами Аморіма, країни будуть надалі працювати разом, щоб як "Друзі миру" досягати "загального консенсусу і сприяти охолодженню ситуації".
23 травня 2024 року уряди Бразилії та Китаю опублікували спільну заяву щодо вирішення війни між Росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру й закликали провести конференцію стосовно цього.
2 серпня МЗС Китаю заявило, що китайсько-бразильський "консенсус із шести пунктів" щодо завершення війни в Україні отримав "позитивні" відгуки з понад 110 країн світу.
28 серпня Пекін закликав більше країн підтримати китайський"мирний план" для України після серії дипломатичних переговорів з Індонезією, Бразилією та Південною Африкою.