Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт, який дозволить громадянам України призовного віку ставати на військовий облік в онлайн-режимі — в електронному кабінеті.
Про це 26 вересня повідомило Міністерство оборони України.
Проєкт закону має назву "Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо особливостей взяття громадян України на військовий облік призовників та їх медичного огляду під час проходження ними базової загальної підготовки". Документ пропонує:
- дозволити призовникам ставати на військовий облік та уточнювати персональні дані через електронну ідентифікацію у сервісі "Електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста";
- ліквідувати комісії для взяття на військовий облік призовників;
- скасувати проходження медичного огляду під час взяття громадян на військовий облік;
- уточнити положення щодо військового обліку жінок, які хочуть пройти базову військову службу. Після її завершення таких жінок братимуть на військовий облік.
16 серпня Кабмін ухвалив постанову, яка змінює військовий облік для призовників, перевірку документів за кордоном, внесення до реєстру та формування переліку громадян. Детальніше — в новині Суспільного.
18 травня 2024 року запрацював електронний кабінет військовозобов’язаного — він представлений у застосунку "Резерв+".
Що відомо про "Резерв+"
18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.
Із 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.
26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.
Що відомо про закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.