Україна вперше приєдналася до навчань НАТО з протидії безпілотників

Офiцiйно
Авіабаза НАТО Кучова в Албанії. пресслужба НАТО

Україна вперше долучилася із представниками приватного сектору та наукової спільноти до спільних навчань НАТО у Нідерландах. Там відбулася перевірка систем боротьби з безпілотниками.

Про це повідомила пресслужба Євроатлантичного Альянсу.

Навчання тривали з 10 по 20 вересня в Нідерландах. Участь взяли 450 представників із 19 країн-членів НАТО та трьох країн-партнерів, серед яких Україна. Під час щорічних навчань технічної сумісності безпілотних літальних апаратів НАТО випробували понад 60 систем і технологій боротьби з безпілотниками.

Перша активна участь України в навчаннях є частиною Дорожньої карти інноваційного співробітництва Україна-НАТО, яку схвалили лідери Альянсу та України на Вашингтонському саміті 9-11 липня 2024 року. Тоді ж лідери НАТО погодилися підтримати розробку та впровадження інтегрованої архітектури протиповітряної та протиракетної оборони України.

Як йдеться у пресрелізі НАТО, навчання дають можливість спільно розв'язувати нагальні проблеми, такі як автономність і взаємодію безпілотників. Українці продемонстрували досвід у протидії малим безпілотникам.

Саміт НАТО у Вашингтоні

11 липня у Сполучених Штатах завершився ювілейний саміт НАТО. Три дні конференц-центр Волтера Вашингтона у столиці США приймав представників 32 держав-членів НАТО, а також 35 країн-партнерів. Участь у саміті, зокрема, взяли президент України Володимир Зеленський та тодішній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

На саміті країни-члени НАТО анонсували надання Україні 40 мільярдів євро протягом 2025 року. За словами генсека Альянсу Єнса Столтенберга, ці гроші мають забезпечити фінансування для перемоги України.

Також на саміті Європейський Союз і ще 21 держава підписали Український договір, який має координувати та прискорювати їхню допомогу Україні.