Європейський Союз може розглянути можливість скасування безвізового режиму з Грузією у разі подальшого "демократичного занепаду" в країні.
Про це пише газета Politico з посиланням на представника Єврокомісії.
За його співрозмовника, в ЄС "обговорюють всі варіанти, включаючи можливе тимчасове скасування" безвізу. Він каже, що грузинська влада повинна була виконати певні вимоги, включаючи забезпечення захисту основних прав громадян та запобігти дискримінації.
"Звичайно, необхідна оцінка проведуть у разі такого розвитку подій, який становитиме ризик для внутрішньої безпеки Шенгенської зони, а також у разі подальшого демократичного занепаду в Грузії", — додав він.
Як пояснило видання, за угодою 2017 року громадянам Грузії не потрібна віза для відвідування країн ЄС, в яких вони можуть перебувати шість місяців на рік.
Що відомо про події в Грузії, які повʼязують з дискримінацією
У травні 2024 року парламент Грузії затвердив закон "Про прозорість іноземного впливу", подолавши вето президентки країни. Його називають аналогом російського закону про "іноагентів". До та після ухвалення цього законопроєкту в країні відбувалися протести. Сотні тисяч грузинів вийшли на мітинги.
Законопроєкт зобов'язує неурядові організації та ЗМІ, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як "іноземний агент". Згідно із законопроєктом, кожен, хто вважається "організацією, що просуває іноземні інтереси", має бути зареєстрований у держреєстрі.
Другий скандальний законопроєкт, який парламент Грузії ухвалив 17 вересня, прийняв у третьому читанні законопроєкт "Про сімейні цінності та захист неповнолітніх" і поправки до ще 18 законів. Зокрема, документами забороняються одностатеві союзи, зміна статі та "ЛГБТ-пропаганда".