Ексміністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, який тепер обіймає посаду радника керівника Офісу президента, заявив, що в Україні вже запустили власне виробництво 155-міліметрових артилерійських снарядів.
Про це Камишін розповів в інтерв'ю норвезькому ЗМІ Nettavisen.
За словами Камишіна, за час його роботи в Мінстратегпромі виробництво оборонної продукції в Україні подвоїлося, а до кінця 2024 року воно потроїться. "Ми продовжуємо рухатися вперед", — каже Камишин.
Про артилерійські снаряди калібру 155 мм він коментує:
"Це дуже складний процес, і це те, чого Україна ніколи раніше не виробляла. Я не можу сказати багато, але ми розпочали власне виробництво артилерійських снарядів калібру 155 мм".
Також ексміністр наголосив, що в Україні є ціла низка своїх продуктів, які можуть досягти цілей за 2000 кілометрів на території Росії. Таких потужностей не було ще півтора року тому.
За словами Камишіна, найефективніший спосіб з боку Норвегії, щоби підтримати Україну, — це закупівля зброї українських виробників.
Що відомо про нарощення кількості боєприпасів 155 мм в Україні
23 серпня уряд Норвегії дозволив передати Україні норвезькі оборонні технології з виробництва боєприпасів калібру 155 мм. Норвегія виділить кошти, щоб профінансувати виробництво. В Україні налагодять виробництво снарядів, які розробила норвезька збройова компанія Nammo.
У квітні, після ухвалення пакета допомоги Україні на 61 млрд доларів, в армії США прогнозували потроєння виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів. Збройовий завод у Пенсильванії, який виробляє артилерійські снаряди для постачань Україні, збільшив виробництво на 50%. А ще Міністерство оборони США у травні відкрило новий оборонний завод у штаті Техас, який виготовлятиме такі снаряди.
Також працює чеська ініціатива з постачання боєприпасів для ЗСУ. 17 лютого президент країни Петр Павел оголосив на Мюнхенській конференції, що Чехія знайшла 800 000 снарядів, готових для закупівлі за межами Європейського Союзу. Прем'єр Чехії Петр Фіала заявив, що до кінця року ЗСУ отримають 500 тисяч боєприпасів.
Литва планує поставити Україні 2 тонни 155-мм боєприпасів через систему закупівель Європейського оборонного агентства, а ще 10 тонн — до грудня через чеську ініціативу.