Сі Цзіньпін у жовтні відвідає Росію

Керівник Росії Володимир Путін і президент Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі в Пекіні, Китай, 16 травня 2024 року, на знімку, взятому з відеозапису прямої трансляції. REUTERS/Kremlin.ru

Президент Китаю Сі Цзіньпін наступного місяця планує приїхати до Російської Федерації (РФ), щоб взяти участь у саміті БРІКСМіждержавне об'єднання, геополітична група п'яти країн: Бразилії, Росії, Індії, КНР, ПАР. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше..

Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що цю інформацію виданню підтвердив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї, який 12 вересня мав зустріч з Путіним у Санкт-Петербурзі.

Ван Ї заявив, що Сі Цзіньпін "з радістю прийняв" запрошення очільника Кремля відвідати саміт БРІКС у Казані.

Путін, у свою чергу, повідомив, що в Казані вони планують провести двосторонню зустріч і обговорити різні аспекти російсько-китайських відносин, які "досить успішно розвиваються".

Позиція КНР щодо війни в Україні

У травні лідер Китаю Сі Цзіньпін під час пресконференції з очільником Кремля Володимиром Путіним заявив, що Пекін і Москва виступають за "політичне врегулювання" війни в Україні.

Китай відмовився взяти участь у саміті миру, бо туди не запросили Росію.

Зеленський заявив, що Китай переконував деякі держави не брати участь у саміті миру, який пройде у Швейцарії 15-16 червня. Пекін заперечив звинувачення в тому, що КНР чинить тиск на інших, щоб вони не відвідували Глобальний саміт миру.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Китай не може шукати шляхи для припинення війни в Україні та покращення відносин з Європою і водночас постачати Росії товари, які є "найбільшим викликом європейській безпеці з часів закінчення холодної війни".

Наприкінці липня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрівся з очільником МЗС КНР Ваном Ї у китайському місті Гуанчжоу. Головною темою обговорень став пошук шляхів припинення російської агресії, а також — можливої ролі Китаю у досягненні сталого і справедливого миру.

На сайті МЗС Китаю зауважили, що Україна та КНР підкреслили необхідність довгострокового бачення та планування відносин між двома країнами. А також — просування вперед китайсько-українських відносин та двостороннього співробітництва.

23 травня 2024 року уряди Бразилії та Китаю опублікували спільну заяву щодо вирішення війни між Росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру й закликали провести конференцію стосовно цього.

2 серпня МЗС Китаю заявило, що китайсько-бразильський "консенсус із шести пунктів" щодо завершення війни в Україні отримав "позитивні" відгуки з понад 110 країн світу.

Росія та Китай можуть перейти на бартерну торгівлю для обмеження використання банківських рахунків — Reuters.

Що відомо про групу БРІКС

БРІКС (англ. BRICS) (від англ. Brazil, Russia, India, China, South Africa — Бразилія, Росія, Індія, КНР, ПАР) — міждержавне об'єднання, геополітична група цих п'яти країн. Воно утворилося у 2006 році, ПАР приєдналася пізніше.

Група БРІКС з моменту заснування у 2006 році пройшла через дві хвилі розширення. У 2011 році до початкового складу приєдналася Південна Африка. У серпні 2023 року до об'єднання було запрошено шість нових членів, зокрема Аргентина, але наприкінці грудня вона відмовилася від вступу. П'ять нових членів — Єгипет, Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Саудівська Аравія та Ефіопія — почали повноцінну роботу в БРІКС з 1 січня.