У США працівники заводу Boeing оголосили страйк. У чому причина

У США працівники заводу Boeing оголосили страйк. Моделі літаків Boeing Co. на авіасалоні в Дубаї, Об’єднані Арабські Емірати, 17 листопада 2021 р.. фото: AP

Працівники заводу Boeing на західному узбережжі США оголосили страйк після того, як за нього проголосували 96% робітників.

Про це повідомляє Reuters.

Страйк розпочнеться опівночі за тихоокеанським часом (07:00 за Гринвічем, 10:00 за Києвом) з початком п'ятниці.

Це перший страйк працівників Boeing з 2008 року. Страйкують близько 30 000 робітників у Сіетлі та Портленді, відзначає агенція.

Зазначається, що працівники корпорації Boeing відхилили угоду, досягнуту між керівництвом і представниками профспілки. Угода, зокрема, передбачала підвищення заробітної плати співробітників на 25% протягом найближчих чотирьох років. Також угода включала бонус у розмірі 3000 доларів США за підписання контракту та зобов’язання побудувати наступний комерційний літак Boeing у районі Сіетла за умови, що програма буде запущена протягом чотирьох років контракту.

Попри те, що минулої неділі керівництво IAM рекомендувало своїм членам прийняти контракт, багато працівників непгативно відреагували на таку пропозицію, вимагаючи підвищення зарплати на 40% і нарікаючи на втрату річної премії.

Представник Міжнародної асоціації машиністів і працівників аерокосмічної галузі (IAM), яка представляє інтереси понад 30 тисяч співробітників Boeing, Джон Холден повідомив, що за проведення страйку проголосувало 96% працівників. При цьому 94,6% працівників виступили за відхилення угоди.

“Мова йде про повагу, це про звернення до минулого і це про боротьбу за наше майбутнє”, — сказав Холден, який очолював переговори, перед тим, як оголосити результати голосування.

Він пообіцяв журналістам повернутися до столу переговорів “якомога швидше, не повідомляючи, скільки, на його думку, триватиме страйк і коли відновляться переговори.

Як пише Reuters, страйк робітників пройде всього через кілька тижнів після того, як у серпні призначили нову генеральну директорку Келлі Ортберг, щоб відновити довіру до авіабудівної компанії після того, як у січні у майже нового літака 737 MAX в повітрі відлетіла дверна панель.

Тривалий страйк вплине не тільки на фінанси Boeing, але й на авіакомпанії, які залежать від літаків виробника літаків і постачальників, які виробляють деталі та компоненти для літаків, відзначає агенція.

Відповідно до прогнозів TD Cowen перед голосуванням, 50-денний страйк може коштувати Boeing приблизно від 3 до 3,5 мільярдів доларів.

Останній страйк працівників Boeing у 2008 році закрив заводи на 52 дні, що призвело до зниження прибутку компанії приблизно на 100 мільйонів доларів на день.