На порталі Дія.Освіта з'явився симулятор із протимінної безпеки

Спецмашина розміновує поля, попереджувальний знак. Миколаївщина, 27 березня 2024 року. Суспільне Миколаїв

Симулятор із протимінної безпеки, проходячи який українці зможуть перевірити свої знання у цій сфері, з'явився на порталі Дія.Освіта.

Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ України у Фейсбуці.

МВС пропонує громадянам перевірити свої знання з протимінної безпеки у новому симуляторі на Дія.Освіта.

“Симулятор допоможе переконатися, що ви знаєте, як реагувати в надзвичайних ситуаціях”, — зазначили правоохоронці.

У МВС пояснили, що для того, щоб мінімізувати небезпеку, варто знати, які знаки та маркування попереджають про неї, як розпізнати підозрілий предмет і що робити у разі його виявлення.

Симулятор створено для Дія.Освіта за інформаційної підтримки Міністерства цифрової трансформації України та технічної підтримки Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у межах проєкту, що реалізується BBC Media Action, який є частиною проєкту Програми розвитку.

Що відомо про розмінування територій України

У вересні 2023 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що для повного розмінування України потрібно 37 мільярдів доларів і понад 10 тисяч саперів.У державі є тільки 3 тисячі фахівців. Партнери вже виділили 250 мільйонів доларів на розмінування.

У лютому 2024-го у ДСНС повідомляли, що в Україні потенційно замінованими залишаються 156 тисяч квадратних кілометрів.

На початку березня Мінекономіки України та компанія Palantir, яка спеціалізується на аналітиці великих даних, підписали угоду про партнерство для співпраці у гуманітарному розмінуванні територій. Зокрема документ передбачає розмінування України за допомогою технологій штучного інтелекту.

10 вересня прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що, за розрахунками українського уряду та експертів, Україні потрібно близько 10 тисяч саперів, щоб розмінувати за 5 років забруднені російськими мінами землі.