Після того, як Павла Дурова заарештували та випустили під заставу у Франції, Telegram став охоче співпрацювати зі слідчими органами країни.
Про це пише французька газета Liberation.
За інформацією видання, співпраця месенджера з правоохоронцями дозволила просунути розслідування у кількох поточних справах про злочини щодо неповнолітніх. Ці зміни також дозволили відновити розслідування, які довго стояли на паузі.
Про самого засновника Telegram змістовних новин після фото із прогулянки у Парижі немає. Він не може залишати територію Франції і має двічі на тиждень відзначатись у поліції. Окрім Франції до адміністрації Telegram почали звертатися й інші європейські країни, зокрема Бельгія.
"Ми справді помітили, що деякий час Telegram був більш схильний співпрацювати з системою правосуддя", — повідомили у федеральній прокуратурі Бельгії.
Раніше газета POLITICO писала, що спецпідрозділ французької поліції OFMIN відкрив попереднє розслідування щодо власника Telegram Павла Дурова та його брата Миколи через відмову поліції відкрити особистість одного гвалтівника. Це стало першої справою проти Дурових та затримання власника месенджера.
Що відомо про затримання Дурова
Засновника і гендиректора Telegram Павла Дурова затримали в паризькому аеропорту Ле-Бурже. Йому інкримінують численні звинувачення в порушеннях роботи його соцмережі, серед яких тероризм, торгівля наркотиками, шахрайство, відмивання грошей і контент, що містить насильство над дитиною. Йому загрожує до 20 років тюрми.
Посольство РФ у Франції заявило, що вимагає від французької влади забезпечити захист прав Дурова і надати консульський доступ. Російським чиновникам наказали видалити службові листування в Telegram. Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що затримання Дурова у Парижі не є політичним рішенням.
Сама соцмережа Telegram ввечері 25 серпня оприлюднила офіційну заяву, де наголосила, що платформа дотримується європейських законів та стандартів модерації.