У Раді пропонують скасувати золоті та срібні медалі випускникам

Золоті та срібні медалі для випускників шкіл. Освітній омбудсмен

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій рекомендував скасувати золоті та срібні медалі у школах. Так зекономлять кошти з держбюджету.

Про це повідомляє секретар комітету Наталія Піпа.

За її словами, освітній комітет парламенту радить скасувати виготовлення і вручення у школах золотих і срібних медалей державного зразка. Школи можуть відзначати тих, хто найкраще вчиться власними відзнаками, додає Піпа.

Завдяки скасуванню, якщо його ухвалять у майбутньому, будуть заощаджені гроші з державного бюджету. кошти держбюджету будуть зекономлені.

"За останні роки ми мали збільшення кількостей медалей, але водночас освітні розриви і зниження рівня знань випускників шкіл за час ковіду і великої війни…" — звернула увагу парламентарка.

За її словами, медалі — це анахронізм, який досі залишився тільки у пострадянських країнах. У країнах Європи, до прикладу, відзнака у формі золотої або срібної медалі відсутня.

У січні 2024 року Офіс освітнього омбудсмена писав, що шкільні золота чи срібна медаль не дають переваг при вступі до закладу вищої освіти, але надає її при вступі до закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

У 2023 році Україна витратила 1,8 млн грн для закупівлі 21 300 медалей, у 2022 році — 1,77 млн грн для закупівлі 20 600 медалей. Ще раніше, у 2020 році, медалей закупили 12 800 на суму 985 584 грн.

У середньому у 2023 році виготовлення однієї медалі коштувало державі 87 грн. За попередні два роки на медалі виділено 2 мільйони гривень.

Золоті медалі отримують випускники шкіл, які за період навчання у старшій школі досягли високих успіхів у навчанні та за результатами семестрового, річного оцінювання і державної підсумкової атестації (ДПА) мають досягнення у навчанні не нижче 10-12 балів.

Срібною медаллю нагороджуються ті випускники, які мають оцінки 10-12 балів та не нижче 9 балів не більше ніж з 2 предметів.