Близько 60 країн, зокрема США, підписалися під новим "планом дій" щодо відповідального використання штучного інтелекту на полі бою, представленим на саміті в Південній Кореї. Однак близько 30 країн, серед них і Китай, які також взяли участь у саміті, не підтримали документ.
Про це пише DW.
Документ містить керівні принципи, які передбачають, що всі застосування штучного інтелекту у військовій сфері мають бути "етичними та орієнтованими на людину". У ньому наголошується на необхідності проведення оцінок ризиків та важливості людського контролю над використанням ШІ.
"Необхідно зберігати відповідну участь людини в розробці, розгортанні та використанні ШІ у військовій сфері, включаючи відповідні заходи, що стосуються людського судження та контролю над застосуванням сили", — йдеться у документі.
Зустріч у Сеулі була організована для обговорення реальних подій, таких як використання Україною безпілотників з підтримкою штучного інтелекту, та включала пункт про необхідність запобігання використанню ШІ для поширення зброї масового знищення, зокрема терористичними групами.
Серед підписантів були Україна, а також члени НАТО, зокрема — Франція, Німеччина та Велика Британія. Росію, через її вторгнення в Україну, на саміт не запросили, тому вона не підписала документ.
Саміт з відповідального використання ШІ у військовій сфері (REAIM) в Сеулі є другим після зустрічі у Гаазі минулого року, де близько 60 країн, включаючи Китай, підтримали скромний "заклик до дій" без юридичних зобов'язань.
Чи можлива ширша угода?
"Ми робимо подальші конкретні кроки. Минулого року ми більше зосереджувалися на створенні спільного розуміння, тепер ми рухаємося ближче до дій", — сказав міністр оборони Нідерландів Рубен Бракелманс.
Він додав, що необхідно реалістично оцінювати можливості залучення всього світу до цього процесу: "Ми ніколи не зможемо залучити всі країни".
Деякі експерти застерігають від поспішних дій. Г'якомо Персі Паолі, керівник Програми з безпеки та технологій Інституту досліджень ООН з роззброєння (UNIDIR), зазначив, що занадто швидке просування вперед може зупинити багато країн від участі у такій ініціативі.
Саміт у Сеулі був спільно організований Нідерландами, Сінгапуром, Кенією та Великою Британією, щоб забезпечити багатосторонні обговорення без домінування однієї країни чи організації.