11 вересня — 931 день Україна протистоїть повномасштабному вторгненню Росії. Суспільне веде текстовий онлайн усіх подій війни РФ проти України. Попередні головні новини читайте тут, відеорепортажі — на YouTube Суспільне Новини.
Головне на цей час:
- Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Леммі прибули з візитом до Києва. Вони зустрінуться із Володимиром Зеленським та представниками уряду.
- Голова уряду Латвії оголосила про черговий пакет військової підтримки, у який ввійдуть бронетранспортери.
- На дебатах між кандидатами в президенти США Камалою Гарріс та Дональдом Трампом, що відбулися у Філадельфії, Гарріс заявила про підтримку України, розповіла про зустрічі із президентом Зеленським та наголосила, що США повинні залишатися лідером, щоб захищати міжнародні права і правила.
- 11 вересня у Києві розпочався четвертий саміт Кримської платформи. До столиці прибули з візитом міжнародні партнери, дипломати та політики.
Збитки України через замінування — понад $11 млрд щороку
Через міни та інші вибухонебезпечні предмети Україна щороку втрачає 11,2 мільярда доларів щорічно. Найбільше збитків — через скорочення експорту зерна та менші надходження місцевих податків.
Про це повідомляє Міністерство економіки України з посиланням на дослідження Tony Blair Institute.
11,2 млрд доларів — еквівалентно 5,6% ВВП України у 2021 році, зазначили в Мінекономіки.
За оцінками Інституту Тоні Блера, понад 20% ВВП втратили через замінування Чернігівська, Сумська, Миколаївська та Харківська області. Місцева влада недоотримує понад 1,1 мільярда доларів місцевих податків.
Toni Blair Institute визначив із посиланням на оцінки Світового банку, що для повного очищення Україні знадобиться майже 35 млрд доларів.
Міністерка економіки України Юлія Свириденко розповіла керівнику благодійного фонду Говарду Баффету про урядову програму компенсацій для фермерів, які самі розміновують свої угіддя.
"Зараз в системі Prozorro оголошено 10 аукціонів на закупівлю послуг із розмінування земель сільськогосподарського призначення. Загальна площа земель, які планується розмінувати — понад 3700 га. Ми очікуємо, що у найближчі два тижні аукціони успішно будуть завершені і підписані перші договори з операторами протимінної діяльності", — заявила Свириденко.
Британія дозволить Україні бити Storm Shadow по цілях у Росії — джерела Guardian
Велика Британія вирішила дозволити Україні використовувати далекобійні ракети Storm Shadow по військових цілях на території Росії. Про це повідомляє британське видання The Guardian із посиланням на джерела в британському уряді.
Водночас, за даними анонімних співрозмовників Guardian, не очікується, що про це рішення публічно оголосять у п'ятницю, 13 вересня, під час зустрічі прем'єр-міністра Сполученого Королівства Кіра Стармера та президента США Джо Байдена.
Як додали джерела, 11 вересня не відбувся б спільний візит до Києва держсекретаря США Ентоні Блінкена і глави МЗС Британії Девіда Ламмі, якби не було позитивного рішення щодо Storm Shadow.
Але влада США та Британії вважає, що було б надто провокаційно публічно заявляти в Києві про дозвіл на удари ракетами дальнього радіуса дії. Після дозволу все ще існуватимуть обмеження, "щоб уникнути необдуманих або непотрібних атак", додали в The Guardian.
Велика Британія вже інвестує в українське виробництво дронів — глава МЗС
Міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Леммі заявив, що Велика Британія вже інвестує у виробництво військових дронів в Україні. Країна співочолює коаліцію дронів для України
Про таке посадовець повідомив у Києві 11 вересня на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою та держсекретарем США Ентоні Блінкеном.
"Велика Британія вже інвестує в українське виробництво безпілотників, і те, що я побачив під час моєї останньої поїздки в Україну, було дивовижним духом, що нагадує про Другу світову війну. Звичайні люди, віддані військовій справі тут, в Україні. Це вражає. Зворушливо бачити, як люди роблять все можливе, щоб запобігти російській агресії", — сказав глава британської дипломатії.
Він також додав, що Лондон підтримує прагнення України вступити в НАТО:
"Саме тому ми дуже наполегливо працювали з нашими союзниками, щоб включити формулювання про незворотний шлях України в НАТО до тексту, який ми змогли узгодити ще в липні, щойно новий лейбористський уряд прийшов до влади", — зазначив Девід Леммі.
США оголосили про допомогу Україні у $717 млн — на енергосистему, гуманітарні потреби та мінну безпеку
Сполучені Штати виділяють Україні 325 млн доларів на підтримку енергосистеми, 290 млн — на гуманітарні потреби, такі як питна вода, харчі, сховища, і ще 102 млн — на розмінування.
Про це оголосив держсекретар США Ентоні Блінкен на пресконференції в Києві.
"США надають енергетичну підтримку Україні та вед міжнародну коаліцію з цієї підтримки. Ми 325 мільйонів надаємо на підтримку енергосистеми України. Ми також закликаємо країни «Групи семи» та інші до того, щоб координаційна група зустрілася на найближчому тижні", — прокоментував Блінкен сприяння міцності української енергетики.
290 млн доларів від США перекажуть на гуманітарну допомогу: питну воду, харчі, сховища — мільйонам тим в Україні, хто потребує допомоги чи втратив свою домівку.
Додатково 102 млн доларів виділяють Штати на розмінування. Це стосується протипіхотних мін та інші вибухові пристрої, які засмічують українську територію.
Армія РФ атакувала дроном хлібовозку у Миропільську громаді на Сумщині
11 вересня російська армія обстріляла Миропільську громаду на Сумщині. Дроном-камікадзе влучили у хлібовозку, поранено чоловіка. Про це повідомила Сумська обласна прокуратура.
За даними слідства, 11 вересня близько 17:00 російські війська ударили дроном-камікадзе по автівці, яка розвозила хліб жителям Миропільської громади Сумського району. Унаслідок чого 37-річний водій автівки дістав поранення.
Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
У Києві 10-класникам видали підручник "Захисту вітчизни", де замість ЗСУ — російські солдати
Десятикласники однієї з київських шкіл помітили російський камуфляж у підручниках із "Захисту вітчизни", які учням видали на початку навчального року. Директор школи сказав, що МОН передало такі підручники.
Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".
Школярі помітили російську форму, яка підписана як "Сучасне екіпірування солдата ЗСУ". Фото — на 114-й сторінці підручника "Захист вітчизни" 2018 року, автори — Ігор Гарасимів, Костянтин Пашко, Микола Фука та Юрій Щирба, видавництво "Астон".
Наприклад, цю версію підручника досі подає Дніпровський професійний залізничний ліцей, хоча виправлене фото вже в підручнику, який в електронній формі завантажений на сайті Інституту модернізації змісту освіти.
Оригінальне зображення — ілюстрація до екіпірування "Ратник" сухопутних військ РФ. У коментарі журналістам на окремі деталі звернув увагу військовий Олексій "Годзилла" Годзенко, який зараз воює на Донецькому напрямку:
"На тій фотографії буквально все вказує на те, що це зброя ворога. По-перше, бронежилет штурмовий 6-Б 43. Каски на обидвох 6Б47. Це все елементи комплекту "Ратнік". Також автомат, якщо не плутаю, АК 107-ї моделі. Таких у нас раніше не було", — пояснив боєць ЗСУ.
А ще у військового, що на фото позаду, в руках російська гвинтівка "Орсіс" Т 5000, виготовлена в Москві.
Те, що на світлині зображене російське екіпірування, підтвердив також колишній командир роти 47 механізованої бригади Микола Мельник.
А також форму розпізнали в Національному військово-історичному музеї України і підтвердили це "5 каналу".
Директор школи Василь Антонюк сказав, що в його закладі роздають підручники, які видає Міністерство освіти і науки України, а сам Антонюк не розбирається у військовій справі і не може з певністю сказати, що за форма на фото.
Британія оголосила про нову допомогу для України на суму понад 600 млн фунтів стерлінгів
Велика Британія виділяє Україні новий пакет допомоги на суму понад 600 млн фунтів стерлінгів (понад 780 млн доларів). Про це повідомив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі під час візиту до Києва.
"Сполучене королівство оголошує про виділення щонайменше 242 млн фунтів стерлінгів на підтримку України перед обличчям безперервних російських атак, а також про виділення 484 млн доларів фінансової підтримки та постачання військового обладнання", — сказав він.
Зазначається, що 242 млн фунтів стерлінгів буде виділено впродовж 2024-2025 років для нагальних гуманітарних, енергетичних і стабілізаційних потреб, а також для підтримки реформ, відновлення та реконструкції.
Ще 484 млн доларів надійдуть у формі кредитних гарантій для кредитування Світового банку до кінця року, щоб зміцнити економічну стабільність України. Це підтримає життєво важливі державні послуги, включно з підтриманням роботи шкіл і лікарень, виплатою зарплат державним службовцям і фінансуванням пенсій.
"Підтримка Великою Британією України непохитна. Наші зобов'язання з підтримки на суму понад 600 млн фунтів стерлінгів є останнім внеском у нашу постійну підтримку України. Це надасть життєво важливу підтримку українцям, оскільки вони продовжують зазнавати нещадних атак Росії", — наголосив Леммі.
Британія викликала тимчасового повіреного у справах Ірану через передачу балістичних ракет Росії
Міністерство закордонних справ Великої Британії 11 вересня викликало тимчасового повіреного у справах Ірану, найстаршого дипломата країни в Лондоні, у зв'язку з передачею балістичних ракет Росії.
Про це повідомляє Reuters.
"Сьогодні, в координації з європейськими партнерами й за дорученням міністра закордонних справ, тимчасовий повірений у справах посольства Ірану в Лондоні був викликаний до МЗС. Уряд Великої Британії чітко заявив, що будь-яка передача балістичних ракет Росії буде розглядатися як небезпечна ескалація і матиме серйозну відповідь", — йдеться в заяві міністерства.
Росія завдала понад тисячу ударів по 200 енергооб'єктах — ОГПУ
З початку повномасштабного вторгнення Росія завдала понад 1000 ударів по 200 об'єктах енергетичної інфраструктури. Про це сказав перший заступник генпрокурора Олексій Хоменко під час конференції "Об’єднані заради справедливості", передає кореспондентка Суспільного.
"Понад 40 ударів завдали по окремих об'єктах енергоструктури. Збитки більше мільярда доларів. Але їх підраховують досі. Загинуло 35 цивільних, понад 100 травмованих. Тільки з цього березня понад 400 ударів, більш комбінованих, вищої інтенсивності — КАБи і "Кинджали", — сказав він.
Хоменко також повідомив, що зафіксовані удари по джерелах видобутку газу і газових сховищах.
"З розрахунком на зиму, ворог думає що українці її не переживуть. Це не впливає на театр бойових дій. Ми розглядаємо це як геноцид і створення не придатної для людей ситуації. Ідентифікували окремих високопоставлених осіб РФ і маємо сім підозрюваних: це і командувач дальньої авіації Кобалаш, і командувач Чорноморського флоту Соколов, а також ми знайшли і встановили до рівня командирів дивізій та полків", — сказав заступник генпрокурора.
Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що головна мета росіян позбавити українців електрики та тепла, спровокувати міграцію і виснажити людей.
"В останні місяці бачимо спроби бити по газорозподільчій системі. Ми втратили 9 Гігават генерації що складає половину обсягів енергії, що генерувалась в Україні. Два тижні тому була найбільша атака від початку повномасштабного вторгнення. Різні види ракет, "шахедів" і нові варіанти нападу. 4 мільйони українців зразу втратили електроенергію. 13 днів пішло, щоб відновити електропостачання", — сказав міністр.
Він додав, що навіть без прямої атаки на атомні об'єкти росіяни атакують підстанції і намагаються створити загальний блекаут по всій країні.
Галущенко наголосив, що план атак на енергосистему розробляли не військові, а працівники енергосектору.
"Вони розуміють, що ми об'єднали, що на що замінили і вони надали карту (об'єктів енергетичної інфраструктури, — ред.) вже оновлену", — сказав міністр.
Підозрюваного у побитті ветерана у Смілі на Черкащині взяли під варту
Підозрюваного у побитті ветерана у Смілі 11 вересня взяли під варту на 60 днів без визначення розміру застави. Таке рішення ухвалив Смілянський міський суд. Про це повідомила із зали засідань кореспондентка Суспільного Анна Іщенко.
Прокурор обвинувачення клопотав про тримання під вартою. Своєю чергою сторона обвинувачення просила відпустити підозрюваного під заставу.
Після нарадчої кімнати суд задовольнив клопотання.
"Обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на шістдесят днів. Без права внесення застави", — зазначив суддя.
Військовий експерт розповів, чому РФ почала частіше атакувати КАБами прикордоння Чернігівщини
Російські військові змінили тактику атак на прикордоння Чернігівщини керованими авіаційними бомбами (КАБами). Вони активізувалися у зв'язку з Курською операцією.
Про це у коментарі Суспільному розповів військовий експерт Михайло Жирохов.
"У них є така думка, що Україна може наступати ще на двох напрямках: на Брянщину і на Білгородську область. Тому, вони превентивно б'ють по тих місцях, де можуть розташовуватись наші військові або якась військова інфраструктура. Росіяни ще й модернізували ці КАБи. Вони зараз мають більшу дальність ураження цілей".
За словами Жирохова, населені пункти на прикордонні зараз "змішують із землею". Один із прикладів знищення росіянами населеного пункту — це село Єліне.
Про те, як військові РФ модернізували КАБи, Жирохов сказати не може. Є тільки припущення, що вони зробили їх більш точними й, можливо, поставили якийсь додатковий двигун.
На запитання, чому російські військові використовують більше таких авіабомб, аніж артилерії та дронів як раніше, експерт відповів:
"КАБи більш ефективні. Авіаційна бомба — 500 кілограмів. Це повністю його бойова частина, а в артилерії снаряд всього 20-30 кілограмів бойова частина. Тобто, для того, щоб уразити ціль, яку можна за один раз КАБом накрити, потрібно 20-30 снарядів".
Міноборони презентувало ІТ-систему для документообігу в тилу — DOT-Chain
Державний оператор тилу Міністерства оборони України презентував DOT-Chain — ІТ-систему для зручнішого управління тиловими потребами в армії. МОУ обіцяє, що тепер закупівля продуктів стане зрозумілішою та прозорішою.
Відомство розповіло про нововведення 11 вересня на своєму сайті.
Над розробкою працювала команда IT-спеціалістів Державного оператора тилу (ДОТ). Головна мета системи – зробити процес забезпечення військових легшим і швидшим. Наразі функціонал DOT-Chain поширюється на харчування. Далі система може масштабуватися для інших категорій товарів, зауважила ІТ-радниця ДОТ Альона Жужа.
"Якщо раніше термін постачання продуктів міг становити до 2 місяців, то після запровадження DOT-Chain цей строк має скоротитися приблизно в чотири рази", – коментує заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
Україна чекає на дозвіл далекобійних ударів по РФ — Шмигаль очільникові МЗС Британії
Україна очікує на дозвіл Великої Британії завдавати удари далекобійною зброєю по території РФ. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на зустрічі у Києві з міністром закордонних справ Великої Британії Девідом Ламмі.
Прем'єр подякував за новий пакет військової підтримки на суму 162 млн фунтів, який Британія оголосила минулого тижня, і до якого увійшли ракети для ППО.
"Велика Британія також продовжить надавати військову підтримку в розмірі 3 млрд фунтів на рік стільки, скільки буде потрібно. Наголосив, що ми очікуємо на дозвіл Великої Британії завдавати удари далекобійною зброєю по військових цілях на території нашого ворога. Окремо проговорили забезпечення України системами ППО", — сказав він.
Шмигаль і Ламмі також обговорили ситуацію в українській енергетиці й те, як партнери можуть допомогти Україні. За словами прем'єра, завдяки підтримці партнерів Україна відновлює знищене Росією та розбудовує децентралізовану генерацію і Британія допомагатиме в цьому напрямку.
"Акцентував увагу на 50 млрд доларів прибутків від заморожених російських активів, які G7 передасть Україні. Розраховуємо отримати кошти до кінця цього року", — сказав Шмигаль.
ЄС ніколи не втомиться підтримувати територіальну цілісність України — президентка Єврокомісії
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз завжди підтримуватиме територіальну цілісність України, у тому числі визнаватиме Крим та місто Севастополь частиною української держави.
Про це вона повідомила під час четвертого Саміту Кримської платформи 11 вересня. Відео промови політикиня опублікувала у своєму акаунті в Х.
"Минуло 10 років відтоді, як Росія почала агресію проти України. Українці сміливо вимагають справедливості, демократії та європейського майбутнього. Росія відповіла незаконною окупацією півострова. Це ясно: Крим і Севастополь — це Україна. ЄС ніколи не втомиться підтримувати територіальну цілісність України. Разом ми витримаємо та переможемо, об'єднавшись, оскільки ми єдині у своїй прихильності до вільної та демократичної України", — наголосила Урсула фон дер Ляєн.
ЄС не розморозить російські 70 млрд євро: рішення суду
Російський Національний розрахунковий депозитарій програв свій позов із бажанням скасувати санкції Європейського Союзу на заблоковані 70 мільярдів євро. Про це пише Bloomberg.
Московська установа Національний розрахунковий депозитарій (НРД) потрапила під санкції ЄС у 2022 році. Євросоюз вирішив, що установа як головний зберігач російських цінних паперів дозволила уряду РФ мобілізувати свої ресурси для підтримки військових зусиль. Тобто вона допомагає забезпечувати війну в Україні. Його кошти та економічні ресурси були заморожені.
Проте НРД звернувся до європейського суду визнати недійсними акти, за якими його включили до санкційних списків.
У пресрелізі на сайті суду ідеться, що Генеральний суд ЄС сьогодні, 11 вересня 2024 року, підтвердив законність санкцій проти російської фінансової компанії.
"Генеральний суд вказує на те, що НРД надає фінансові послуги, які мають значну цінність як для російського уряду, так і для Центрального банку Росії, і що його (НРД) ширший внесок у належне функціонування фінансової системи Росії також має особливе значення", — ідеться в заяві суду ЄС.
Російська фінустанова протягом 2 місяців і 10 днів ще може подати апеляцію на таке рішення.
Джерела Bloomberg розповіли, що національний розрахунковий депозитарій наразі має близько 70 мільярдів євро (77,3 мільярда доларів), знерухомлених у бельгійському кліринговому центрі Euroclear.
Прибутки цих активів досі не використовувалися для фінансової допомоги Україні, але рішення суду може відкрити шлях для цього, як-от ЄС зробив з активами російського Центрального банку, додав співрозмовник.
Вісім вибухів, вісім ракет. Наслідки нічного обстрілу Добропілля на Донеччині
11 вересня місто Добропілля у Донецькій області російські війська обстріляли, ймовірно, вісьмома ракетами типу С-300, було близько восьми вибухів. Про це Суспільне Донбас розповів заступник начальника Добропільської МВА Ігор Курдя.
"Місто було під масованим обстрілом. Внаслідок цього пошкодження були на території освітнього та фізкультурно-оздоровчого закладу, також — центральна частина міста, проїжджа частина, сільськогосподарське підприємство, гаражний кооператив, багато приватного сектора. Уточнюємо розміри наслідків обстрілу. Попередньо, близько восьми вибухів, за попереднім заключенням, це ракети С-300. Ще працюють експерти, встановлюють", — розказав Ігор Кудря.
"Працює відповідна комісія, МВА відкрила штаб по ліквідації наслідків, ми розмістили для всіх контакти, куди можна звертатись і гуманітарні організації почнуть надавати допомогу у вигляді будівельних матеріалів, щоб люди привели свої оселі до ладу", — уточнив Ігор Курдя.
Заступник начальника Добропільської МВА зазначив, що сьогодні, 11 вересня, вже на чотирьох локаціях, які максимально наближені до точки ураження, гуманітарні організації надаватимуть допомогу.
Він розповів, що загиблих внаслідок обстрілу немає, є одна поранена, жінка на амбулаторному лікуванні.
Як повідомляє кореспондент Суспільне Донбас з Добропілля, представники гуманітарної місії "Проліска" видають містянам ковдри, термокружки, набори посуду, постіль, подушки, ліхтарики та павербанки, гігієнічні набори.
В "Укрзалізниці" розповіли, хто з політиків прибув потягами на саміт Кримської платформи
Як повідомила пресслужба національного перевізника, до Києва для участі в четвертому саміті міжнародної Кримської платформи та інших заходах прибули:
- держсекретар США Ентоні Блінкен,
- президент Литви Ґітанас Науседа та перша леді Литви Діана Наусєдєнє,
- премʼєр-міністр Хорватії Андрей Пленкович,
- премʼєр-міністерка Латвії Евіка Сіліня,
- голова Сенату Чехії Мілош Вистрчіл,
- голова Парламенту Молдови Ігор Гросу,
- міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, а також — перші леді й джентльмени Данії, Фінляндії, Естонії, Сербії, Словенії, Белізу та Гватемали, та — всесвітньо відомий актор та кінопродюсер Майкл Дуглас.
"Всі вони тут, щоб вкотре затвердити свою підтримку Україні у її боротьбі проти країни-окупанта та продемонструвати готовність стояти поруч з українцями стільки, скільки це буде потрібно", – зазначили в "Укрзалізниці".
Шмигаль: Україна очікує на дозвіл Великої Британії завдавати удари далекобійною зброєю по цілях в РФ
Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив за підсумками зустрічі з державним секретарем у закордонних справах Великої Британії Девідом Леммі.
"Він подякував за новий пакет військової підтримки (минулого тижня Британія оголосила про надання ракет для протиповітряної оборони на суму 162 млн фунтів), а також за виділення 30 млн фунтів на підтримку української енергетики. Велика Британія також продовжить надавати військову підтримку в розмірі 3 млрд фунтів на рік стільки, скільки буде потрібно".
Шмигаль наголосив, що Україна "очікує на дозвіл Великої Британії завдавати удари далекобійною зброєю по військових цілях на території ворога".
На Одещині викрили дві схеми переправлення чоловіків: до першої причетні блогери, до другої — місцеві жителі
В Одеській області ліквідували дві схеми переправлення військовозобов'язаних громадян за кордон. Організатори нелегальних "подорожей" допомагали українським чоловікам перетнути державний кордон в обхід контрольно-пропускних пунктів. За свої послуги переправники отримували до дев'яти тисяч доларів.
Про це 11 вересня повідомили у пресслужбі СБУ.
Першу схему організували двоє проросійських блогерів. За даними слідства, фігуранти виїхали за кордон під час повномасштабного вторгнення та звідти вели проти рідної країни інформаційно-підривну діяльність: поширювали антиукраїнські пропагандистські матеріали у Telegram-каналах і TikTok, підшукували охочих виїхати з України.
Співробітники СБУ встановили, що блогери забезпечували призовникам "трансфер" до державного кордону та супровід маршрутом для прихованого перетину держрубежу через так звану зелену зону.
Оперативники спецслужби затримали водійку, яка перевозила військовозобов'язаного повз блокпост на власному автомобілі. Обом блогерам заочно повідомили про підозру в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України та оголосили їх у розшук.
Іншу схему налагодив місцевий мешканець, який також за гроші допомагав своїм клієнтам перетнути кордон поза пунктами пропуску. Спільники переправника на автомобілі підвозили військовозобов'язаних до лінії кордону, після чого переправляли їх на моторному човні через Кучурганський лиман на територію іншої держави.
Проєкт Вrave1 збільшує суми грантів на оборонні розробки
Про це повідомляє міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"Створюємо найкращі умови для розвитку та масштабування українських defense tech-розробок. Запустили нові гранти від Вrave1 — 4 та 8 млн грн, раніше максимальна сума була 2 млн. Отримуйте грант, створюйте нові інновації та вдосконалюйте ті, що вже показали хороші результати".
Залучити грант можна на такі розробки:
— БПЛА
— наземні та морські дрони
— засоби для розвідки й аналізу розвідданих
— ракетно-артилерійські засоби ураження
— системи РЕБ та кіберборотьби
— зброя на нетрадиційних принципах дії
— зразки озброєння
— системи захисту та безпеки військ
— системи автоматизованого управління, зв’язку й захисту інформації.
У Мурманській області РФ через атаку дронів закрили два аеропорти
Влада Мурманської області РФ заявила зранку про атаку безпілотників, через що тимчасово припинили роботу два аеропорти. Про це повідомив губернатор Мурманської області Андрій Чибіс.
"На нашу область здійснюється наліт ворожих безпілотників. Прошу із розумінням ставитися до низки обмежень, які нам доводиться запроваджувати. ППО працює над знищенням ворожих безпілотників. Прошу довіряти офіційним джерелам інформації та бути пильними", — сказав він.
Як пише Телеграм-канал База, через загрозу атаки безпілотників у двох аеропортах у Мурманській області запроваджено план "Килим".
Зазначається, що три невідомі безпілотники виявили в районі Сєвєроморська. Після цього на всьому Кольському півострові (у тому числі Мурманську та Апатити) було введено обмеження на польоти.
Голова уряду Латвії оголосила про черговий пакет військової підтримки, у який ввійдуть бронетранспортери
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
"Радий вітати в Києві прем’єр-міністерку Латвії Евіку Сіліню. Подякував латвійському Уряду та народу за конкретні й послідовні кроки, що посилюють Україну. Зокрема, за ініціативу «Коаліція БПЛА для України» та поставки безпілотників для наших воїнів. Під час нашої зустрічі пані Сіліня оголосила про черговий пакет військової підтримки, у який ввійдуть бронетранспортери".
18 закладів освіти у Харкові пошкоджені через російські обстріли з 30 серпня по 2 вересня
Про це міський голова Ігор Терехов розповів на засіданні Регіонального офісу міжнародного співробітництва. За його словами, загалом у місті за час повномасштабного вторгнення зруйновані:
- 69% шкіл;
- 57% дитсадків;
- 46% позашкільних закладів освіти;
- 44% будівель управління освіти.
Зеленський підписав нові положення про Шевченківську премію
Про це йдеться на сайті Офісу президента.
Зеленський визнав такими, що втратили чинність, шість положень про премію з 2010 по 2021 рік. Натомість він затвердив нові положення про премію та положення, що регулюють діяльність комітету премії.
На присудження премії можуть претендувати як громадяни України, так і особи без громадянства та іноземці. Премію не можуть присуджувати посмертно. Відтепер премію розширили новою номінацією — декоративно-прикладне мистецтво. Лауреатів зможуть оголосити у 8 категоріях:
- література;
- літературознавство і мистецтвознавство;
- публіцистика і журналістика;
- музичне мистецтво;
- театральне мистецтво;
- кіномистецтво;
- візуальні мистецтва;
- декоративно-прикладне мистецтво.
Внести пропозицію для участі твору в конкурсі можуть культурні інституції. Раніше це могли робити експерти та члени Шевченківського комітету. Культурна інституція може висунути на участь у конкурсі лише один твір в одній номінації.
Твори повинні бути випущені не раніше ніж 5 років, але не пізніше за пів року до подання на участь у національній премії, а також мають бути оригінальними. Монографії, наукові твори дослідження, підручники, посібники й альбоми-каталоги не можуть брати участі в премії.
Премію присуджує за результатом конкурсу Шевченківський комітет. Результати конкурсу, короткі та довгі списки номінантів публікуватимуть на сайті національної премії.
Війська РФ атакували Кам’янський район Дніпропетровщини: є жертви
У Кам’янському районі Дніпропетровщини об 11:05 пролунав вибух. Унаслідок атаки російських військ є загиблий і травмовані. Про це у Telegram повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
"Через атаку військ РФ є загиблий. Не минулося і без травмованих", — написав він
Станом на 12:41 відомо про травмованого унаслідок удару — чоловік дістав опіки, його госпіталізували, повідомив Сергій Лисак. Лікарі оцінюють стан пораненого як "середній". Загиблим виявився 38-річний чоловік, уточнив посадовець.
У Китаї заявили, що продовжать "просувати" свій мирний план для України
Китай продовжуватиме просувати власне бачення завершення російсько-української війни і намагатиметься переконати більшість країн світу підтримати його "мирний план".
Про це заявив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї на зустрічі з секретарем Ради безпеки РФ Сергієм Шойгу в Санкт-Петербурзі.
Китай завжди дотримувався об’єктивної та справедливої позиції щодо українського питання та продовжуватиме працювати над просуванням збалансованих, об’єктивних та раціональних голосів у міжнародній спільноті, для досягнення більшого міжнародного консенсусу та накопичення необхідних умов для швидкого припинення вогню та війни, а також за сприяння політичному врегулюванню "кризи", — сказав китайський міністр.
Шойгу представив позицію Росії і привітав "консенсус із шести пунктів", запропонований спільно Китаєм і Бразилією.
У Києві відкрили меморіал Пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
У сквері Миру у Києві 11 вересня відбулася церемонія відкриття Меморіалу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Про це повідомляє кореспондентка Суспільне Крим.
Меморіал присвячений вшануванню трагедії кримськотатарського народу. Президент України Володимир Зеленський наголосив на церемонії відкриття, що колись такий самий меморіал з'явиться у деокупованому Криму.
"Це символ нашої єдності і рішучості відновити справедливість. Це так важливо. І ми бачимо, як російська окупація знову принесла горе в Крим... Це символ незламної волі. Він нагадує нам про три трагічні етапи в історії кримськотатарського народу: анексію Криму Російською імперією у 1783 році, депортація у 1944 році та окупація у 2014-му", — наголосив він.
Держсекретар США Блінкен прибув до Києва
Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Сполученого Королівства Девід Леммі прибули з візитом до Києва.
Про це повідомила європейська мовна спілка.
У столиці вони зустрінуться з президентом України Володимиром Зеленським та урядовцями. Як повідомляють на сайті Держдепу, сторони обговорять подальшу підтримку України для захисту від російської агресії, а також шляхи забезпечення України "у військовому, економічному та демократичному плані в довгостроковій перспективі".
А вже наступного дня, 12 вересня, запланована поїздка Блінкена до Польщі. Там держсекретар США зустрінеться з польськими урядовцями, щоб обговорити низку важливих двосторонніх питань, в тому числі поглиблення оборонної і енергетичної співпраці, а також роботу двох країн як членів НАТО на підтримку оборони України
Міноборони допустило до експлуатації "Чорну вдову"
У Міністерстві оборони України кодифікували та допустили до постачання у війська безпілотний авіаційний комплекс із назвою "Чорна вдова". Це безпілотники тактичного рівня дії. Досвідчений пілот може застосовувати їх як вдень, так і вночі.
Слід відзначити, що багаторазовий квадрокоптер може працювати і у форматі ударного FPV. Порівняно невисока ціна одного дрону дозволяє його використовувати і у такому варіанті. Виконаний у форматі для одноразового використання коптер «Чорної вдови» бере на борт посилений заряд вибухівки.
В Україні залишаються без електрики 530 населених пунктів
Про це повідомляє Міністерство енергетики України.
"Минулої доби енергетики відновили живлення для 10 913 споживачів, знеструмлених внаслідок бойових дій та технологічних порушень. Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок залишаються без електропостачання 530 населених пунктів", – йдеться у повідомленні.
Також повідомляється, що за добу під обстріли РФ потрапляла цивільна енергетична інфраструктура у Донецькій, Полтавській, Сумській та Харківській областях. Зокрема, у Харківській області внаслідок бойових дій знеструмлювались кілька підстанцій та побутові споживачі. У Полтавській області під час повітряної тривоги вимикалась повітряна лінія.
У Києві троє невідомих побили митрополита Кримського та Сімферопольського Климента
Поблизу Михайлівського монастиря у Києві вночі 10 вересня троє невідомих побили митрополита Православної церкви України. Уповноважений Кримської єпархії ПЦУ Андрій Щекун підтвердив Суспільне Крим, що йдеться про митрополита Кримського та Симферопольського Климента.
За інформацією, що надійшла від самого митрополита Климента, напад стався близько 23:00, коли він прямував до своєї келії в Михайлівському монастирі. Троє невідомих зупинили його, звернувшись до священнослужителя зі словами: "Владико, благословіть". Однак після цього вони почали бити митрополита.
Климент вважає, що напад був ретельно спланований, оскільки він стався в місці, де відсутні камери спостереження.
Правоохоронці встановлюють обставини нападу на представника церкви, який також є військовослужбовцем ЗСУ.
Поліція затримала підозрюваного у побитті ветерана у Смілі на Черкащині
Про це повідомили в пресслужбі Нацполіції України.
Підозрюваного затримали за участі спецпризначенців поліції. Порушені кримінальні провадження за чотирма статтями, повідомили в пресслужбі.
"28-річний чоловік переховувався від правоохоронців в одному з готелів на території Черкаської області. Наразі його затримали. Найближчим часом суд обере йому запобіжний захід — слідство клопоче про тримання під вартою".
Також, додали в пресслужбі, що за місцем проживання підозрюваного провели обшуки. У результаті обшуків вилучили, попередньо, наркотичний засіб та зброю. За результатами слідчих дій слідством порушені додаткові внесені відомості до ЄРДР за фактом незаконного зберігання зброї та наркотиків. Йдеться про частину першу статті 263 та частину першу статті 309 Кримінального кодексу України.
У Києві обмежили рух центром через проведення саміту Кримської платформи
Про це повідомляє Управління державної охорони України.
"11 вересня, у зв’язку з проведенням Саміту Кримської платформи, у Києві діятимуть тимчасові обмеження дорожнього руху, які будуть запроваджені в центральній частині міста, а також у Печерському, Голосіївському та Шевченківському районах. Просимо врахувати зазначену інформацію під час переміщення містом".
Кримська платформа – ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат. Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні мирним шляхом.
У Київ приїхали президент Литви, прем'єрка Латвії і президент Сенату Чехії
У середу, 11 вересня, до Києва приїхали президент Литви Гітанас Науседа, прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня та президент Сенату парламенту Чеської Республіки Мілош Вистрчіл.
Про це політики повідомили у соцмережі Х зранку 11 вересня.
Жителя Харківщини засудили за "мінування" київського метро: як він пояснив свої дії
Жителя Харківщини, який "мінував" київське метро та "попереджав" про підготовку вибухів на Богодухівській нафтобазі, засудили до 4 років та 6 місяців ув'язнення.
Про це йдеться у вироку Богодухівського районного суду Харківської області від 6 вересня.
Чоловік підтвердив, що 29 березня 2024 року зателефонував на гарячу лінію СБУ та повідомив про заміноване метро в Києві без зазначення конкретних станцій, а також про підготовку вибухів на Богодухівській нафтобазі.
Мешканець Харківщини повністю визнав свою провину за неправдивий дзвінок, проте пообіцяв "продовжити злочинну діяльність", оскільки таким чином "виражає протест проти політики держави".
"Він вважає дії керівництва України незаконними та бажає відмовитись від громадянства України, хоче проживати в РФ та відмовляється воювати проти неї", — йдеться у вироку.
8 серпня 2024 року чоловік знову зателефонував на гарячу лінію СБУ та хотів повідомити про можливі провокації з їх же боку, а також дзвонив в поліцію з аналогічною заявою.
Також він не виключив можливих диверсійних дій у майбутньому, тож просив покарати його за ч. 2 ст. 259 ККУ. Суд визнав його винним за цією статтею та призначив 4 роки та 6 місяців позбавлення волі. Чоловік ще може подати апеляцію на вирок.
Війна в Україні: Гарріс заявила Трампу, що Путін "з'їв би його на обід"
Кандидатка у президенти США від демократів Камала Гарріс звинуватила свого опонента від республіканців Дональда Трампа в тому, що він “здався б за 24 години”, а “Путін уже сидів у Києві, поглядаючи на Європу, починаючи з Польщі”.
Про це Гарріс сказала під час своїх перших дебатів із Трампом, які відбулися в ефірі телеканалу ABC News.
“Ви думаєте, що ви дружите з диктатором, але він би вас з'їв на обід, навіть не закушуючи”, — сказала Гарріс.
Перед тим Трамп заявив, що чинний президент США Джо Байден “поняття не має, як розмовляти з Путіним” і як припинити війну в Україні.
“Як результат — мільйони загиблих, і ситуація тільки погіршується”, — заявив Трамп.
Він додав, що Гарріс — “це Байден”.
Росіяни з артилерії обстріляли міську лікарню у Семенівці на прикордонні Чернігівщини
Вночі 11 вересня з артилерії обстріляли місто Семенівка, що на прикордонні Чернігівщини. Внаслідок обстрілу пошкоджена міська лікарня.
Про це у коментарі Суспільному розповів Семенівський міський голова Сергій Деденко.
За його словами у лікарні вибиті вікна та пошкоджене майно.
Як повідомляє начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у своєму Telegram, також у лікарні частково немає електропостачання. Пацієнти та персонал не постраждали.
КАБи, міномети, артилерія: вночі та зранку російська армія завдала ударів по семи громадах Сумщини
Вночі та зранку 11 вересня російська армія завдала ударів по семи громадах Сумщини. Зафіксовано 23 вибухи. Під вогнем армії РФ були Хотінська, Краснопільська, Есманьська, Зноб-Новгородська, Березівська, Середино-Будська та Великописарівська громади.
Про це повідомили в ОВА.
По Березівській, Есманьській та Хотінській були удари КАБ.
Середино-Будську громаду атакували FPV-дронами.
По Великописарівській та Краснопільській громадах завдавали ударів з артилерії.
Зноб-Новгородська громада зазнала мінометного обстрілу.
Затримали підозрюваного у побитті ветерана у Смілі — Нацполіція
Затримали підозрюваного у побитті ветерана у Смілі. Про це повідомили у Нацполіції.
Порушені кримінальні провадження за чотирма статтями. 28-річний чоловік переховувався від правоохоронців в одному з готелів на території Черкаської області.
Найближчим часом суд обере йому запобіжний захід – слідство клопоче про тримання під вартою.
Поранені 13 людей. Армія РФ за добу обстріляла 18 населених пунктів Херсонщини
Російські військові за минулу добу обстріляли 18 населених пунктів Херсонської області.
Про це у Telegram вранці 11 вересня повідомив керівник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
Під ударами РФ перебували Понятівка, Берислав, Михайлівка, Качкарівка, Олександрівка, Антонівка, Берегове, Білозерка, Дніпровське, Велетенське, Станіслав, Козацьке, Микільське, Тягинка, Садове, Нововоронцовка, Одрадокам'янка та Херсон.
За даними у дописі 13 людей отримали поранення. Пошкоджені заклад освіти, газогін, 11 приватних будинків, автобус та приватні автомобілі.
Повітряні Сили: вночі збили 20 "шахедів"
У ніч проти 11 вересня протиповітряна оборона збила 20 "шахедів", якими військо РФ атакувало Україну.
Про це зранку повідомили у Повітряних Силах ЗСУ.
За даними Повітряних сил, у ніч на 11 вересня радіотехнічні війська Повітряних Сил виявили та здійснили супровід 34-х засобів повітряного нападу росіян.
Так, військо РФ ударило однією балістичною ракетою "Іскандер-М" з Краснодарського краю — РФ, двома зенітними керованими ракетами С-300 із окупованої Донеччини, 6-ма протирадіолокаційними ракетами Х-31П із повітряного простору над акваторією Чорного моря в напрямку острова Зміїний, 25-ма ударними БпЛА типу "Shahed" (райони пусків: Курськ, Єйськ — РФ, Чауда – Крим).
До відбиття повітряного нападу росіян залучали авіацію, зенітні ракетні війська, мобільні вогневі групи та підрозділи РЕБ Сил оборони України.
"В результаті протиповітряного бою збито 20 ударних БпЛА, 5 ворожих безпілотників локаційно втрачені на території України (інформація про постраждалих та руйнування не надходила)", — йдеться у повідомленні.
Протиповітряна оборона працювала у Київській, Херсонській, Черкаській, Сумській, Дніпропетровській та Полтавській областях.
На Покровському напрямку українські захисники відбили 32 атаки — Генштаб
На Харківському напрямку росіяни продовжували штурмові дії. Тут відбулося чотири бойових зіткнення в районі Вовчанська та Глибокого.
Про це Генштаб ЗСУ повідомив у своєму зведенні станом на 8 ранку 11 вересня.
На Куп’янському напрямку відбулось 13 російських атак. Сили оборони зупинили штурмові дії росіян біля Синьківки, Глушківки, Лозової та Петропавлівки.
На Лиманському напрямку українські війська відбивали 20 штурмових дій окупантів РФ в районах Дружелюбівки, Твердохлібового, Невського, Макіївки, Новосадового та Торського.
На Сіверському напрямку Сили оборони відбили дев’ять атак поблизу Івано-Дар’ївки, Спірного, Верхньокам’янського та Виїмки.
На Краматорському напрямку українські воїни зупинили п’ять спроб росіян прорвати українську оборону в районах Часового Яру, Калинівки та Іванівського.
На Торецькому напрямку військо РФ за підтримки авіації здійснило дев’ять атак. Зусилля зосереджувало у районах Дачного, Торецька та Неліпівки.
На Покровському напрямку українські захисники відбивали 32 атаки. Свої зусилля військо РФ зосередило у районах Новоолександрівки, Воздвиженки, Свиридонівки, Гродівки, Іванівки, Новогродівки, Михайлівки та Маринівки.
На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати військо РФ в районах Георгіївки, Українська та Красногорівки. Загалом росіяни 29 разів намагалися прорвати оборону українських військ на цьому напрямку.
На Времівському напрямку окупанти РФ здійснили дві атаки українських позицій у напрямку Вугледара.
На Оріхівському напрямку відбулось одне, безуспішне для росіян, боєзіткнення неподалік Малих Щербаків.
На Придніпровському напрямку втрат позицій та територій не допущено. Українські воїни успішно відбили сім атак російських окупантів.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань війська РФ не виявлено. Оперативна обстановка без суттєвих змін.
На кордоні з Чернігівською та Сумською областями РФ зберігає військову присутність, з території РФ росіяни активно застосовували авіацію, здійснювали обстріли прикордонних населених пунктів.
Генштаб: на фронті за добу відбулося 131 бойове зіткнення
На фронті протягом минулої доби зафіксовано 131 бойове зіткнення. За уточненою інформацією, 10 вересня військо РФ завдало по позиціях українських підрозділів та населених пунктах один ракетний удар, застосувавши дві ракети, 66 авіаційних ударів (задіяло, зокрема, 94 КАБи), здійснило 4761 обстріл, 180 з них — із реактивних систем залпового вогню.
Про це Генштаб ЗСУ повідомив у своєму зведенні станом на 8 ранку 11 вересня.
Військо РФ завдавало авіаударів, зокрема, в районах населених пунктів Грем’яч, Пустогород, Глухів, Річки, Павлівка, Миколаївка, Висока Яруга, Ковалівка, Кругляківка, Колесниківка, Іванопілля, Торецьк, Покровськ, Селидове, Єлизаветівка, Водяне, Максимівка та Одрадокам’янка.
За минулу добу авіація та ракетні війська і артилерія Сил оборони завдали десять ударів по районах зосередження особового складу та ОВТ, уразили пункт управління, вісім артилерійських систем, засіб РЕБ та один інший важливий об’єкт російських окупантів.
Били дронами й артилерією, поранено людину: як на Нікопольщині минула ніч проти 11 вересня
Від вечора 10 серпня російські війська атакували Нікопольський район Дніпропетровщини дронами й артилерією. Поранено чоловіка, пошкоджено житлові будинки та інфраструктуру.
Про це у своєму Telegram повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Учора ввечері армія РФ ударила важкою артилерією по Нікополю. Осколкові поранення дістав 45-річний чоловік. Його стан — "середній". Пошкоджено 4 багатоквартирні будинки та двоповерхівку, лінію електропередач. В одному з ліцеїв побиті вікна.
Водночас на Марганецьку громаду війська РФ скерували дрони-камікадзе. Там зачепило авто, травмованих немає.
Вночі та зранку 11 вересня російська армія знову поцілила артснарядами та БпЛА по Нікополю. У місті понівечено інфраструктуру. Інші наслідки уточнюють.
В Чорному морі 11 вересня окупанти вивели на бойове чергування один корабель — ВМС ЗСУ
Станом на ранок 11 вересня, Росія вивела у Чорне море на бойове чергування один корабель, який є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет.
Про це повідомляє пресслужба Військово-морських сил ЗСУ в Telegram.
Водночас в Азовському морі кораблі окупантів відсутні. У Середземному морі один російський корабель, який є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 4 ракет.
Крім того, минулої доби, в інтересах РФ, прохід Керченською протокою здійснили до Чорного моря три судна. До Азовського моря тією ж протокою пройшли дев'ять кораблів, з них 4 рухались з протоки Босфор.
"РФ продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі 1974 р. (SOLAS), вимикаючи системи автоматичної ідентифікації (AIS)", — уточнили у відомстві.
Упродовж доби армія РФ завдала 356 ударів по восьми містах та селах Запорізької області
Протягом минулої доби, 10 вересня, російські військові атакували вісім населених пунктів Запорізької області. Загиблих та поранених немає.
Про це сьогодні, 11 вересня, повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федорову в Telegram-каналі.
Загалом армія РФ завдала 356 ударів по території Запорізької області:
- п'ять авіаційних — по Новодарівці та Малій Токмачці;
- п'ять разів з РСЗВ атакувала Гуляйполе, Новоандріївку та Новоданилівку;
- 155 разів застосувала артилерію по території Гуляйполя, Новоандріївки, Новоданилівки, Роботиного, Малої Токмачки, Малинівки та Ольгівського;
- 191 БпЛА різної модифікації обстріляла Гуляйполе, Новоандріївку, Новоданилівку, Роботине, Малу Токмачку, Малинівку та Ольгівське.
"Надійшло щонайменше дев'ять повідомлень про руйнування житлових будинків та об'єктів інфраструктури", — йдеться у повідомленні.
На війні в Україні Росія втратила 1140 військових за добу — Генштаб
Станом на ранок 11 вересня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 628 930 військовослужбовців.
Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.
За даними Генштабу, за добу російське військо втратило 1140 військових.
Трамп під час дебатів пообіцяв завершити війну в Україні до свого вступу на посаду президента США
Кандидат у президенти США від Республіканської партії та колишній президент Дональд Трамп під час теледебатів з кандидаткою від демократів Камалою Гарріс знову пообіцяв завершити війну в Україні ще до вступу на посаду, якщо здобуде перемогу на виборах у листопаді.
"Я вирішу це питання ще до того, як стану президентом, коли люди за мене проголосують. Я поговорю з одним президентом, з другим - все вирішиться. Ця війна не мала початися. Я бачив Путіна - я бачив як шикують солдатів. Я думав, це якесь переговорне питання, але ні. Байден не вміє спілкуватися з Путіним. Може початися третя світова війна, але де наш президент? В наших інтересах, щоб ця війна завершилась", — заявив Трамп в ефірі телеканалу ABC News.
На питання, чи бажає він перемоги Україні, Трамп відповів, що хоче зупинити війну і врятувати людські життя.
Гарріс розповіла про зустріч із Зеленським перед початком вторгнення Росії
Кандидатка в президенти США від Демократичної партії Камала Гарріс під час дебатів із Дональдом Трампом розповіла, що за кілька днів до початку російського вторгнення зустрічалася з президентом Володимиром Зеленським та поділилася з ним американськими розвідувальними даними.
“Я зустрічалася з Зеленським за кілька днів до того, як Росія вторглася в Україну… Я поділилася з президентом Зеленським даними американської розвідки про те, як він може захистити себе", — заявила Гарріс під час дебатів на телеканалі ABC.
Кандидатка також додала, що одразу після цієї зустрічі вирушила до країн НАТО, таких як Польща та Румунія, де разом із союзниками працювала над об’єднанням міжнародної підтримки для України.
На Київщині працюють сили ППО
На Київщині працюють сили ППО, повідомили в КОВА.
В області оголошена повітряна тривога через рух російських дронів.
"Ми працюємо над цим просто зараз", — Байден про зняття обмежень щодо далекобійної зброї для України
Президент США Джо Байден заявив, що його адміністрація працює над питанням можливого зняття обмежень на використання Україною далекобійної зброї.
Про це повідомив кореспондент у Вашингтоні Алекс Рауфоглу на платформі Х.
На запитання журналіста про те, чи буде знято ці обмеження, Байден коротко відповів: "Ми працюємо над цим просто зараз".