ПКС РФ, кораблі, генерали: Британія запровадила нові санкції проти Ірану і Росії

Вайтхолл вулиця, на якій розташовані уряд і головні державні установи Великої Британії. Pixabay

Велика Британія запровадила нові санкції проти Ірану і Росії після того, як іранський режим передав РФ балістичні ракети.

Про це повідомляється на сайті уряду Великої Британії.

Під санкції потрапили Повітряно-космічні сили РФ, 924-й Державний центр безпілотної авіації Росії та командування військово-транспортної авіації РФ.

Також запроваджені обмежувальні заходи щодо п'яти російських суден: Скіф-В, Омський, Mиса Jalil, Begey, Балтійський.

Британія також накладає санкції на низку ключових осіб та організацій за їхню роль у сприянні військовій підтримці Іраном Росії, включаючи тих, хто бере участь у ланцюжках постачання балістичних ракет і безпілотників.

У санкційному списку:

  • Бригадний генерал Сейєд Хамзех Галандарі, гендиректор з міжнародних відносин Міноборони та логістики збройних сил. Він пов'язаний з експортом Іраном оборонної продукції своїм партнерам.
  • Другий бригадний генерал Алі Джафарабаді, голова Космічного командування Повітряно-космічних сил КВІР (КВІР-ПКС). Він керує випробуваннями Іраном космічних ракет-носіїв, що сприяло розвитку іранського арсеналу балістичних ракет великої дальності.
  • Маджид Мусаві, заступник командувача КВІР-ПКС.
  • заступник командувача КВІР-ПКС Амір Алі Хаджізаде, який керує розробкою та експлуатацією іранського інвентарю балістичних ракет.

Також у переліку є вільна промислова зона Ензелі, компанія Baharestan Kish та її керуючий директор Саад Сазех Фараз Шаріф, та компанії Chekad Sanat Faraz Asia.

Крім того, Лондон скасує двосторонні угоди про повітряне сполучення з Тегераном, що обмежить можливості Iran Air здійснювати рейси до Британії.

Що відомо про ймовірні постачання іранських ракет в Росію у вересні 2024-го

Агентство Reuters повідомляло, що Тегеран вже міг передати Москві балістичні ракети. Представники Росії, ймовірно, ще у грудні 2023 року уклали в Тегерані угоду про закупівлю ракетних систем Fath-360 й інших балістичних ракетних систем.

5 серпня ексміністр оборони РФ, а нині секретар російської Ради безпеки Сергій Шойгу відвідав Іран і зустрівся з президентом і військовим командуванням країни.

Раніше стало відомо, що Сполучені Штати повідомили союзників, що Іран відправив балістичні ракети малої дальності до Росії. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела у розвідці. За словами європейських чиновників, Вашингтон нещодавно поінформував своїх союзників про дії Ірану.

За даними британського видання The Times, яке посилається на джерело в українській військовій розвідці, 4 вересня російський корабель доставив 200 балістичні ракети Fateh-360 до невідомого порту в Каспійському морі.

Водночас 7 вересня Іран заперечив постачання балістичних ракет Росії. Відповідну заяву зробила іранська місія при ООН, писало агентство IRNА.

Але менше ніж за добу після цього заперечення член парламентського комітету з національної безпеки та зовнішньої політики Ірану Ахмад Бахшайеш Ардестані визнав, що Іран надає військову допомогу Росії.

9 вересня речник Євросоюзу Петер Стано заявив, що ЄС має дані від союзників про передання для РФ ракет від Ірану, і якщо це підтвердиться — проти Тегерана посилять санкції. Іранський військовий командувач Фазлоллах Нозарі заперечив постачання ракет Москві. Речник Путіна Дмитро Пєсков прокоментував, що росіяни співпрацюють з Іраном "у найчутливіших сферах".

10 вересня Держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що Вашингтон оголосить про нові санкції, зокрема проти іранської авіакомпанії Iran Air. Обмеження введуть у зв'язку з тим, що, за словами Блінкена, Росія отримала від Тегерану балістичні ракети малої дальності.