Шойгу і Пєсков прокоментували заяву WP про переговори щодо припинення атак на енергетику України

Сергій Шойгу. Прес-служба МЗС Росії / Getty Images

Секретар Ради безпеки РФ Сергій Шойгу заявив, що очільник Кремля Володимир Путін прийняв пропозицію Туреччини не бити по енергетичній інфраструктурі, обʼєктах атомної енергетики та цивільному торговому флоту, але від такої ідеї нібито відмовилася Україна.

Про це він заявив в етері одного з російських телеканалів.

Це перший коментар російських політиків повідомлення The Washington Post про таємні переговори з Україною щодо припинення атак на енергетику.

"Туреччина нам запропонувала, сказала: ось від України надійшла така пропозиція, давайте ми зобов'язуємося не завдавати ударів по об'єктах енергетики, не завдавати ударів по об'єктах атомної енергетики й не завдавати ударів по торговому цивільному флоту в Чорному морі. Наш президент ухвалив рішення і сказав: так, давайте", — заявив Шойгу.

Він також заявив, що Україна нібито відмовилася від цієї ініціативи.

"Для нас це було велике здивування, коли через якийсь час вони сказали: "Ні-ні-ні, ми не підемо на цю угоду... Коли трапився Курськ, ми зрозуміли, що малося на увазі під об’єктами атомної енергетики", — сказав секретар РБ РФ.

Шойгу також заявив, що вторгнення ЗСУ на російську територію є спробою "змусити Росію піти на переговори на умовах України" і додав, що переговори з Україною неможливі доти, доки українські війська залишаються на російській території.

За його словами, ЗСУ мали "бажання і прагнення взяти Курську атомну станцію", щоб "здійснити ядерний терор".

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія та Україна не досягали чітких домовленостей щодо заборони ударів по об'єктах енергетики, передає РБК.

"Жодних чітких домовленостей не було, це перше. Зараз важко уявити можливість досягнення якихось домовленостей на тлі ситуації в Курській області. Але при цьому для нас головне — досягнення наших цілей", — сказав він, відповідаючи на запитання про те, чи Росія зберігає готовність до відмови від ударів по об'єктах енергетики.

У серпні газета The Washington Post писала, що через наступ на Курську область Росія відклала таємні перемовини з Україною у Катарі щодо угоди про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі з обох сторін, що означало б часткове припинення вогню.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Курська операція має і мала абсолютно інші цілі, ніж зустріч по енергетиці з колегами у Катарі.

"Енергетика дуже важлива, але важливо закінчити війну. А Курська операція – це один з етапів цього процесу", — сказав він.