У "Київстару" 60 тисяч базових станцій зв'язку: на скільки їх вистачить без світла

Ексклюзивно
Олександр Комаров, директор компанії “Київстар”. "Київстар" для Суспільного

У телекомунікаційної компанії "Київстар" 60 тисяч базових станцій зв'язку по всій Україні. Оператор прагне, щоб 25% станцій могли пропрацювати 3 доби без світла. "Київстар" під час тотального блекауту перетвориться на клаптикову мережу, яка підтримує голосовий зв'язок із невеликою швидкістю.

Про це в інтерв'ю Суспільному розповів директор "Київстару" Олександр Комаров.

Посадовець поінформував, що загалом в Україні у "Київстару" приблизно 15 тисяч майданчиків (або станцій), на яких розміщені базові станції. На кожному приблизно 4 базових станції. Тобто всього — 60 тисяч базових станцій. Середнє споживання одного такого майданчика (по 4 станції) — 6-8 кВт на годину.

"Це суттєве споживання. І що ми робимо? Ми замінюємо батареї, додаємо нові батареї. Наш поточний стан: 60% майданчиків можуть працювати без світла понад 4 години, і 40% — 2-3 години. Ми зараз поставили собі мету вивести всю мережу на 4+, а частину мережі вивести на 6 годин", — каже Комаров.

Обладнання працює на батареях або на генераторах. На сьогодні в мережі є 2100 генераторів, 30% з них – це генератори третіх сторін, зокрема конкурентів — Vodafone та Lifecell. "Київстар" продовжує купувати додаткові.

"Найближчим часом ми вийдемо на 23% забезпечення генераторами", — сказав гендиректор.

У планах компанії — забезпечити 25% мережі генераторами на три доби.

"Найгірший сценарій – це три доби. Ми все ж таки не розглядаємо питання національного блекауту, — відповів Олександр Комаров на питання про те, як оператор готується до найскладніших можливих умов в енергосистемі України. — Навіть у найважчій ситуації електроенергія буде, але не по всій країні. І далі наші мережі перетворюються на таку клаптикову мережу. Тобто буде така, знаєте, клаптикова мережа з поганою якістю, де ми будемо робити все, щоб забезпечувати якийсь базовий сервіс. Голос і дату з невеликою швидкістю".

2 липня президент України Володимир Зеленський доручив віцепремʼєр-міністру — міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову на найближчому засіданні Ставки подати аналіз щодо операторів звʼязку. А саме — що робиться для гарантування звʼязку в умовах відключень електрики та хто з операторів звʼязку не дотримується відповідних рішень.

Зеленський в липні також обіцяв, що скоро уряд введе нові програми, які допоможуть громадянам на період енергодефіциту мати більш стабільний мобільний зв'язок.

Як розповів у коментарі Суспільному голова підкомітету з кібербезпеки Комітету Верховної ради з питань нацбезпеки і оборони Олександр Федієнко, в умовах постійних відключень електроенергії в Україні, щоб у користувачів був хоча б голосовий мобільний зв'язок, потрібно, щоб у мобільних операторів був достатній технічний персонал та безперебійне живлення базових станцій мобільного зв'язку.