Шмигаль розповів, скільки когенераційних установок вже мають теплопостачальники

Прем'єр-міністр міністр України Денис Шмигаль на пресконференції 10 вересня 2024 року. Скрін відео

Теплопостачальні підприємства наразі мають 169 когенераційних установокКогенераційна установка — комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії або перетворює скидний енергетичний потенціал технологічних процесів в електричну та теплову енергію.. Із них підключені 83. Очікуються поставки ще 291 когенераційної установки.

Про це на пресконференції у Києві 10 вересня розповів прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Кількість наявних у підприємств теплопостачання когенераційних установок сьогодні в Україні — 169, із них 83 введені в експлуатацію. Міжнародні партнери підтвердили постачання ще 291 установки та 101 блочної модульної котельні", — сказав Шмигаль.

Глава уряду розповів, що у Фонді підтримки енергетики України уже закумульовано 560 млн євро. З цього фонду, за його словами, профінансована закупівля обладнання для розподіленої генерації загальною потужністю 170 МВт.

Як відзначив Шмигаль, понад 80% українських шкіл та 100% лікарень мають генератори.

"Загалом, 16,5 тис. генераторів уже встановлені, підключені та працюють. Невідкладна потреба — близько 1800 генераторів великої потужності", — сказав прем’єр.

За його словами, загальна потреба у когенераційних установках становить 569 одиниць. Крім того, майже всі сусідні країни передали обладнання із старих теплоелектростанцій для відновлення українських ТЕС.

Раніше стало відомо, що на початок вересня загальна частка об’єктів, які готові до опалювального сезону, становить 82%.

Когенерація — процес одночасного виробництва електричної і теплової енергії з енергії палива. Для реалізації цього процесу застосовується когенераційна установка, яка використовує паливо в двох напрямках — виробляючи тепло і електрику з високим коефіцієнтом корисної дії.

У порівнянні зі стандартними електростанціями, когенераційні установки вважаються більш ефективними.

Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після дев’яти масованих атак росіян, у ній зберігається дефіцит потужності, а на енергооб’єктах тривають аварійні та планові ремонти.

Обстріл України 26 серпня

Росія вранці 26 серпня атакувала Україну 109 дронами та 127 ракетами, зокрема "калібрами" з військових кораблів у Чорному морі та ракетами з бомбардувальників Ту-95МС. Пізніше Росія підняла також три літаки МіГ-31К — носії "Кинджалів". Відомо про щонайменше 7 загиблих та 47 постраждалих, повідомили рятувальники ввечері. В декількох областях вимкнули водопостачання, також "Укренерго" заявило, що застосовує екстрені відключення світла через обстріл.

Член наглядової ради НЕК "Укренерго" Юрій Бойко сказав, що після обстрілу енергетики скоригують плани з підготовки до зими. Щодо відключень світла на наступні місяці — поки немає якихось прогнозів.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що 26 серпня Росія вперше застосувала касетні боєприпаси, коли атакувала розподільні підстанції.