Угорська енергетична компанія Mol Nyrt. досягла домовленості, яка забезпечить продовження постачання російської нафти через трубопровід, що проходить через Україну.
Про це в понеділок повідомили у компанії, що базується у Будапешті, пише Bloomberg.
Ця угода стала необхідною після того, як Україна фактично заборонила компанії ЛУКОЙЛ ПАТ використовувати її територію як транзитну країну у відповідь на вторгнення Росії. Відповідно до угоди, Mol, яка контролює нафтопереробні заводи в Угорщині та Словаччині, візьме на себе відповідальність за постачання нафти на кордоні Білорусі та України з 9 вересня.
Раніше російська сторона була відповідальною за транспортування нафти до пунктів в Угорщині та Словаччині поблизу кордону з Україною. ЛУКОЙЛ не відразу відповів на запит Bloomberg про коментар поза звичними робочими годинами.
"Нова угода забезпечує стале рішення для транспортування нафти по нафтопроводу "Дружба", – сказав виконавчий віцепрезидент Mol з питань переробки Габріель Сабо, посилаючись на трубопровід, що з'єднує Росію та Угорщину через Україну.
Компанія не уточнила, яка саме компанія або компанії будуть доставляти нафту.
Угорщина та Словаччина, які не мають виходу до моря, отримали тимчасові виключення з енергетичних санкцій Європейського Союзу проти Росії. З моменту посилення Україною санкцій проти ЛУКОЙЛу в липні, Угорщина та Словаччина отримували нафту через інших виробників, таких як Tatneft PJSC.
Що відомо про санкції проти "Лукойлу"
20 липня видання Politico написало, що в Угорщині протягом кількох наступних тижнів може виникнути паливна криза після того, як Україна в червні частково заборонила транзит російської нафти через свою територію. Обмеження блокують транзит трубопровідної нафти від "Лукойлу" до Центральної Європи.
Основна ціль України — перекрити ключове джерело фінансів для Росії, яка використовує гроші за нафту на своє військо.
Як сказав глава МЗС Угорщини Петер Сіярто на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, у червні РНБО України запровадила обмеження, які блокують транзит трубопровідної нафти з "Лукойлу" до Центральної Європи. Із 17 липня постачання припинилися.