Німеччина вводить контроль на всіх сухопутних кордонах: яка мета

Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер. AFP/SID/JOHN MACDOUGALL

Німеччина з 16 вересня на 6 місяців запроваджує внутрішній прикордонний контроль на всіх сухопутних кордонах країни, щоби зменшити масштаби нелегальної міграції.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства внутрішніх справ Німеччини. Наказ підписала 9 вересня міністерка Ненсі Фезер.

На додаток до тимчасового внутрішнього прикордонного контролю, який вже діє на сухопутних кордонах з Австрією, Швейцарією, Чехією та Польщею, німецьке МВС 9 вересня повідомило Європейській комісії, що запроваджує аналогічний контроль на кордонах із Францією, Люксембургом, Нідерландами, Бельгією та Данією.

Термін дії нововведень — шість місяців.

Крім того, на всіх сухопутних кордонах Німеччини можна буде повертати людей туди, звідки вони прямують, відповідно до європейського та національного законодавства.

"Ми зміцнюємо внутрішню безпеку за допомогою конкретних дій і продовжуємо наш жорсткий курс проти нелегальної міграції. Ми будемо продовжувати дотримуватися цієї лінії. Поки ми не досягнемо надійного захисту зовнішніх кордонів ЄС за допомогою нової Загальноєвропейської системи притулку та інших заходів", — уточнила Фезер.

Крім нелегальної міграції, такі безпекові заходи мають протидіяти ісламістському тероризму і серйозній транскордонній злочинності.

Із жовтня 2023 року лише на сухопутних кордонах з Польщею, Чехією, Австрією та Швейцарією не пропустили в Німеччину 30 тисяч людей, кажуть в МВС.

Пасажирів попередили, що треба мати з собою документ, що посвідчує особу (ID-картку, паспорт). Ця норма стосується всіх транскордонних подорожей.

Обсяг, інтенсивність, місце розташування та тривалість прикордонного контролю залежать серед іншого від ситуації та умов місцевої транспортної інфраструктури, вони можуть відрізнятися та змінюватися, зауважують у міністерстві внутрішніх справ Німеччини.

"Федеральна поліція в координації з партнерськими органами влади в країні та за кордоном докладатиме зусиль, щоб заходи контролю якомога менше впливали на повсякденне життя пасажирів, торгівлю та подорожі", — пообіцяли у відомстві.