Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський визнав, що мобілізовані українські військові вирушають на поле бою, отримавши менше підготовки, ніж йому б хотілося.
Про це він заявив в інтерв’ю CNN.
Сирський зазначив, що Росія має перевагу в авіації, в ракетах, в артилерії, в кількості боєприпасів, і, звичайно, в особовому складі, танках, БМП.
За його словами, це змусило Україну стати розумнішою та ефективнішою у веденні війни.
"Ми не можемо воювати так, як вони (росіяни, — ред.), тому ми повинні використовувати, перш за все, максимально ефективний підхід, використовувати свої сили і засоби з максимальним використанням особливостей місцевості, інженерних споруд, а також використовувати технічну перевагу", – сказав Головком, згадавши зокрема українську програму передових безпілотників та іншу власну високотехнологічну зброю.
CNN зазначає, що Сирський був призначений головнокомандувачем ЗСУ "в особливо важкий для України час": нестача боєприпасів через багатомісячні затримки в доставлянні військової допомоги США, а також брак особового складу у ЗСУ після двох років протистояння наступу Росії.
Головком тоді зазначив, що першочерговим завданням є збільшення кількості військових, і в Україні ухвалили закон про мобілізацію.
Сирський визнав, що мобілізовані українські військові вирушають на поле бою, отримавши менше підготовки, ніж йому б хотілося.
"Звичайно, кожен хоче, щоб рівень підготовки був найкращим, щоб готували висококваліфікованих професійних військовослужбовців. Водночас динаміка на фронті вимагає від нас якнайшвидшого залучення призваних військовослужбовців", — сказав він.
За словами Головкома, мобілізовані проходять один місяць базового військового вишколу, а потім від двох тижнів до місяця більш спеціалізованої підготовки, перш ніж їх відправлять у бій.
Що відомо про закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законної сили документ набув 18 травня 2024 року.
18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.
Із 18 травня по 16 липня 2024 року — тобто вчасно, згідно з новим законом про мобілізацію, — 4 690 496 військовозобов'язаних оновили свої військово-облікові дані.
26 липня в "Резерві+" зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа.