У четвер, 5 вересня, депутати Верховної ради України підтримали відставку двох міністрів: Кулеби та Верещук, а також проголосували за звільнення голови Фонду держмайна Коваля. Після чого депутати проголосували за призначення очільників дев'ятьох міністерств.
Про це повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк.
Першою на голосування парламент виніс відставку міністра закордонних справ Дмитра Кулеби.
Рішення підтримали 240 народних обранців. Сам Кулеба на засідання парламенту, де розглядалось його звільнення, не прийшов.
4 вересня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подав заяву про відставку з посади. Джерела Суспільного у фракції "Слуга народу" повідомили, що Кулебу, імовірно, замінить перший заступник голови МЗС Андрій Сибіга.
Видання Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з кадровими перестановками в українському уряді, повідомило, що після звільнення Дмитро Кулеба зосередиться на зміцненні відносин України з НАТО.
Наступною на розгляді парламенту була відставка Ірини Верещук з посади віцепрем’єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. “За” проголосували 255 депутатів.
Перед голосуванням Верещук прозвітувала перед парламентарями.
Одним з найбільших досягнень міністерства Верещук назвала "побудову ефективної системи гуманітарного реагування на виклики", які постали у лютому 2022 з повномасштабним вторгненням Росії.
“Таку систему визнають у світі, визнають наші міжнародні партнери. Ви (міністерство) допомагаєте і рятуєте дітей, повертаєте дітей в депутацію, виступаєте на закордонних платформах і відстоюєте наших дітей, наших полонених, наших цивільних, зниклих безвісти. Величезна нам за це людське дякування”, – сказала Верещук з трибуни парламенту.
Відставка Верещук виносилась на голосування парламенту ще вчора, 4 вересня, проте для звільнення не вистачило голосів – рішення підтримали 214 депутатів.
Верещук отримає посаду заступника керівника Офісу президента України (ОП).
"Президент сказав, що я йому потрібна в ОПУ. Тому переходжу на посаду заступника голови ОПУ. Служу Українському народові!" — написала Верещук 4 вересня.
На розгляд парламент виніс і звільнення голови Фонду держмайна Віталія Коваля. Рішення підтримали 261 народний депутат.
Рада змогла звільнити Коваля не з першого разу — голосування напередодні, 4 вересня, було невдалим, "за" виступили 225 депутатів.
Парламентарі також підтримали призначення Андрія Сибіги на посаду міністра закордонних справ. "За" проголосували 258 нардепів. Раніше Сибіга займав посаду 1-го заступника очільника МЗС.
Після цього депутати проголосували за обʼєднання решти призначень в одне обговорення. Це рішення підтримали 213 нардепів.
Премʼєр-міністр Денис Шмигаль представив всі кандидатури на призначення.
Призначення Ольги Стефанішиної на посаду віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністра юстиції підтримали 253 депутати.
Віцепрем'єр-міністром з відновлення України – міністром розвитку громад та територій став заступник керівника Офісу президента України Олексій Кулеба. За це проголосували 240 нардепів.
Також Верховна Рада України призначила Світлану Гринчук на посаду міністра захисту довкілля та природних ресурсів.Її кандидатуру підтримали 246 депутатів.
Верховна Рада України підтримала призначення Матвія Бідного на посаду міністра молоді та спорту. Його кандидатуру Бідного підтримали 239 депутатів. До цього він був в статусі виконувача обов'язків.
Верховна Рада призначила дипломата Миколу Точицького міністром культури та стратегічних комунікацій України. За його кандидатуру проголосували 252 народні депутати.
"На даному етапі маємо посилити боротьбу з дезінформацією, для цього завдання потрібен кандидат з міжнародним досвідом", — так коментував кандидатуру Точицького голова фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія.
Наталію Калмикову призначили міністеркою у справах ветеранів України. За неї проголосували 240 нардепів.
Верховна Рада України призначила керівника Укроборонпрому Германа Сметаніна новим міністром стратегічних галузей промисловості. Кандидатуру підтримали 247 депутатів.
Як повідомили в Укроборонпромі, 4 вересня Наглядова рада АТ "Українська оборонна промисловість" прийняла рішення про припинення повноважень генерального директора Германа Сметаніна.
"Він продовжить працювати в інтересах України та розвитку оборонно-промислового комплексу на іншій посаді", — йдеться у повідомленні.
Сьогодні депутати також призначили Коваля міністром аграрної політики. Його кандидатуру підтримав 251 парламентар.