Комітет з закордонних справ Палати представників США викликав державного секретаря Ентоні Блінкена для свідчень щодо виходу США з Афганістану в серпні 2021 року, заявивши, що він відмовився виступити перед комітетом. Голова комітету Майкл Маккол у своєму листі повідомив, що Блінкен має з'явитися перед комітетом 19 вересня, інакше йому загрожують обвинувачення в неповазі до Конгресу.
Про це пише Reuters.
Представник Держдепартаменту Меттью Міллер зазначив, що Блінкен не має можливості виступити на запропоновані комітетом дати, але запропонував "розумні альтернативи" для виконання запиту Маккола щодо проведення публічних слухань.
"Розчаровує те, що замість продовження добросовісної співпраці з Департаментом, Комітет видав ще одну непотрібну повістку", — сказав Міллер у своїй заяві.
Він додав, що Блінкен вже свідчив перед Конгресом з питань Афганістану понад 14 разів, включаючи чотири виступи перед комітетом Маккола. Держдепартамент також надав комітету майже 20 тисяч сторінок документів, кілька брифінгів високого рівня та стенограми інтерв'ю.
Маккол запросив Блінкена у травні виступити на слуханнях у вересні щодо звіту комітету за підсумками розслідування виходу з Афганістану. У своєму листі до Блінкена голова комітету зазначив, що нинішні та колишні посадовці Держдепартаменту підтвердили, що Блінкен був "остаточним ухвалювачем рішень" щодо виходу та евакуації.
"Таким чином, ви маєте можливість надати Комітету важливу інформацію для розгляду потенційного законодавства, спрямованого на запобігання катастрофічним помилкам виходу, включаючи можливі реформи в законодавчій авторизації Департаменту", — написав Маккол.
Повістка від комітету Маккола, який вже кілька років розслідує смертельний та хаотичний вихід з Афганістану, з’явилася в момент, коли події, пов’язані з виходом, стають дедалі політизованішими напередодні виборів 5 листопада. Наприкінці минулого місяця колишній президент Дональд Трамп, республіканський кандидат на президентських виборах, відвідав Арлінгтонське національне кладовище і взяв участь у церемонії покладання вінка на честь 13 військових, загиблих під час виходу США з Афганістану.