Рада підтримала збільшення видатків на оборону на 500 млрд грн

Засідання Верховної ради України, 11 квітня. facebook/Верховної ради України

Верховна Рада в першому читанні підтримала доопрацьований урядовий законопроєкт № 11417 про збільшення видатків бюджету на 500 млрд гривень.

Як повідомив нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк, за відповідне рішення проголосував 301 народний депутат.

"Оскільки прийнято тільки перше читання, то закон зараз перебуває в тому вигляді, в якому був поданий урядом. Там і 125 млрд грн від податків. Але до другого читання його будуть міняти згідно з рекомендаціями, які дав комітет. І скоротили строки подачі правок в два рази. Готуємо правки до закону", — зазначив Железняк.

Згідно з пояснювальною запискою, пропонується скоригувати бюджет на 434 млрд грн, а саме: збільшити видатки на 500 млрд грн (з них для сектору безпеки і оборони на 495 млрд грн) та скоротити видатки та надання кредитів на 65,7 млрд грн.

Для покриття додаткових видатків передбачено збільшити доходи бюджету на 214 млрд грн та фінансування бюджету за борговими операціями на 220 млрд грн.

Автори проєкту зазначають, що його ухвалення призведе до збільшення граничного обсягу дефіциту держбюджету на 2,8% та граничного обсягу держборгу на 220 млрд грн.

29 серпня комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав оновлену версію урядового закону про підвищення податків №11416-д і рекомендував нардепам ухвалити його в першому читанні.

18 липня Кабмін зареєстрував законопроєкт "Про внесення змін до Податкового кодексу". Серед іншого пропонувалось збільшити ставку військового збору до 5% та зобов'язати ФОПи третьої групи платити 1% збору.

У травні Forbes із посиланням на джерела в Кабміні та Верховній раді, що Міністерство фінансів працює над проєктом закону про підвищення податків. А військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%.

Голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев у березні казав, що Кабмін готує законопроєкт, за допомогою якого хочуть збільшити надходження до бюджету. Один із таких способів — збільшити військовий збір для приватних підприємців (ФОП).