"Тиждень у підвалі" — на ККП на кордоні Грузії з Росією застрягли 17 українців

У Грузії на контрольно-пропускному пункті (КПП) "Дар’ялі", що на кордоні з Росією, через нібито проблеми з документами застрягли 17 українців. З одним з них поспілкувалося Суспільне.

Українець Денис Перлунін один із тих, хто нині на грузинсько-російському кордоні чекає, поки грузинська влада дозволить перенути свій КПП.

Чоловік розповів Суспільному, що у 2022 році відбував покарання у Херсонській виправній колонії № 90. Після того, як в регіон зайшли окупаційні російські війська, ув'язнених вивезли до Росії. Загалом на територію РФ вивезли кілька тисяч ув'язнених українських громадян.

Коли термін відбування покарання скінчився, за словами Дениса, йому видали російське посвідчення про звільнення. Нині у чоловіка з собою є такі документи: ксерокорпії українського паспорту, ідентифікаційний код та російська посвідка, яка зазначає, що він не є громадянином РФ.

Денис розповів Суспільному, що впродовж тижня знаходиться у підвальному приміщенні на території Грузії. За його словами, умови там "нестепні": підвищенна вологість, "можна підхопити туберкульоз". Чоловік також розповів, що поряд з ним є українці, які знаходяться там близько 1,5 місяці.

Денис пояснює, що грузинська сторона їх не пропускає, тому що, нібито, чекає підтвердження їхньої особи від української влади.

"Усі хочемо додому. Зараз на грузинсько-російському кордоні з боку Грузії. Документи в мене є. Ксерокопія паспорта українця, ідентифікаційний номер українця, довідка про посвідчення особи з боку Росії, що підтверджує, що я не є громадяном Російської Федерації. Хлопці тут по півтора, по два місяці перебувають. Нам допомагають лише волонтери з боку України, і лише. Більше ніхто нам не допомагає", — зазначив українець.

Волонтери "Tbilisi Volunteers" розповіли Суспільному, що надають допомогу людям на контрольно-пропускному пункті, зокрема привозят їм їжу, ліки, засоби особистої гігієни та одяг.

Суспільне звернулося по коментар до Міністерства закордонних справ (МЗС).

Це не перший випадок, коли українці, яких Росія незаконно вивезла з тимчасово окупопаної Херсонщини, не можуть в'їхати до Грузії. Зокрема, 19 серпня стало відомо, що грузинські прикордонники не впустили до країни п’ятьох колишніх ув’язнених із Херсонської області.

Згодом стало відомо, що українців шестеро. У МЗС повідомили Суспільному, що працюють над поверненням шістьох громадян України, які "застрягли" на кордоні Росії та Грузії на пункті пропуску Верхній Ларс.