Кабінет міністрів погодив пропозицію Міністерства оборони стосовно впровадження діяльності служб супроводу військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейських та членів їхніх сімей.
Про це повідомив представник Кабміну у ВР Тарас Мельничук.
"Затверджено Порядок організації діяльності служб супроводу військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейських та членів їх сімей", – йдеться в повідомленні.
Міноборони, іншим міністерствам та державним органам, які здійснюють управління військовими формуваннями, правоохоронними та розвідувальними органами, доручено забезпечити створення та функціонування служб супроводу.
Служба супроводу буде створюватись в органі військового управління, зʼєднанні, військовій частині (бригаді, полку, батальйоні (дивізіоні), загоні, тощо).
Основними завданнями служби супроводу є:
- супроводження тих, хто отримав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання обовʼязків, підтримання комунікації з членами їх сімей;
- надання допомоги у питання направлення та проходження ВЛК, МСЕК;
- супроводження членів сімей загиблих, зниклих безвісти, захоплених в полон, надання їх допомоги у питаннях реалізації належних пільг і гарантій;
- сприяння в оформленні документів, необхідних для надання їм посвідчень, що підтверджують статус особи, на основі якого надаються відповідні пільги і компенсації;
- участь у заходах супроводження або підтримки тих, хто звільняється зі служби.
Раніше начальник Центрального управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу ЗСУ Олександр Кутков повідомив, що з 1 жовтня 2024 року в усіх бойових підрозділах Збройних Сил України з’являться штатні патронатні служби для супроводу військовослужбовців та членів їх родин.