Кого Україна старатиметься передусім повернути з полону РФ — розповів Буданов

Начальник Головного управління розвідки (ГУР) України Кирило Буданов, Київ, 22 вересня 2022 року. УНІАН/Ковальчук Віктор

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов сказав, що насамперед Україна буде намагатися повернути з російського полону важкохворих та важкопоранених, жінок і тих, хто найдовше перебуває у полоні.

Інформацію про брифінг увечері 15 серпня оприлюднив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Буданов назвав принципи, за якими будуть проводитися перемовини про звільнення полонених. Насамперед Україна намагатиметься повернути важкохворих та важкопоранених, а також жінок. Перевага також буде надаватися тим, хто найдовше перебуває у полоні.

"Ми будемо також докладати максимум зусиль для повернення цивільних бранців. Зокрема тих, хто перебуває в неволі з 2014 року. Особлива увага — захисникам Маріуполя і, зокрема, тим, хто захищав "Азовсталь". Також не будемо забувати про кримських татар", — сказав начальник ГУР.

Серед інших новин брифінгу — при Координаційному штабі створять Громадську раду, куди увійдуть керівники причетних до роботи Корштабу структур.

На брифінгу, крім Буданова, були омбудсман Дмитро Лубінець, голова СБУ Василь Малюк, міністр МВС Ігор Клименко, керівник Служби зовнішньої розвідки Олег Іващенко, заступник начальника центрального управління цивільно-військового співробітництва Генштабу України Олександр Вербовенко.

На Ставці у президента Володимира Зеленського у четвер, 15 серпня, була представлена стратегія щодо повернення українців із російського полону. Але Зеленський у відеозверненні не навів деталей стратегії.

Що відомо про обміни полоненими з РФ

В Україну у межах обміну з Росією 17 липня повернули 95 військовополонених. Серед них — воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, прикордонники.

Від початку повномасштабного вторгнення це був вже 54-й обмін полоненими. Загалом з російського полону вдалося повернути 3405 людей.

У червні українські правозахисники та представники громадянського суспільства із кількох організацій закликали вимагати від РФ під час Глобального саміту миру, який проходив у Швейцарії, дотримання міжнародного права у сфері захисту військовополонених та цивільних заручників. Зокрема йшлося звільнення всіх хворих військовополонених, а також дітей і цивільних.