ВООЗ рекомендує не використовувати "Ремдесивір" для хворих на COVID-19

АР

Всесвітня організація охорони здоров’я не рекомендує використовувати антивірусний препарат "Ремдесивір" для лікування хворих на коронавірус незалежно від тяжкості захворювання, оскільки нині немає доказів того, що препарат покращує стан пацієнтів.

Про це повідомляється на сайті ВООЗ.

За заявою експертів групи з розробки приписів ВООЗ, препарат "не має важливого ефекту" на ймовірність одужання та скорочення часу відновлення після хвороби.

Як стверджують експерти організації, "немає доказів на основі наявних наразі даних, що він (Ремдесивір" – ред.) покращує важливі для пацієнта показники".

Нові рекомендації лікарям базуються на дані від рандомізованих досліджень за участю понад 7 тисяч пацієнтів з коронавірусною хворобою. Висновки показали, що Ремдесивір" немає значущого ефекту на зниження смертності, потреби в штучній вентиляції легень, скорочення часу одужання та інші чинники.

У ВООЗ зазначили, що це не означає, що "Ремдесивір" не має переваг й підтримала продовження клінічних випробувань для деяких типів пацієнтів.

"Група з розробки керівних принципів визнала, що необхідні додаткові дослідження, особливо для забезпечення більшої достовірності доказів для конкретних груп пацієнтів. Вони підтримали продовження участі у дослідженнях, що оцінювали ремдесивір", - йдеться у повідомленні.

Проте опираючись на останні дані та враховуючи витрати й ускладнене транспортування, експерти ВООЗ рекомендували "відмову від введення "Ремдесивіру" на додаток до звичайного догляду за лікуванням пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19, незалежно від тяжкості захворювання".

Що відомо

  • 3 липня Європейська комісія схвалила використання препарату "Ремдесивір" для лікування коронавірусної хвороби. Було підписано договір на закупівлю 500 мільйонів курсів лікування "Ремдесивіром".
  • У серпні МОЗ розпочало підготовку до централізованої закупівлі за кордоном лікарського засобу "Ремдесивір" для лікування хворих на COVID-19.
  • На початку жовтня стало відомо, що Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) перевіряє повідомлення про побічний ефект препарату "Ремдесивір".
  • У середині жовтня головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що препарат "Ремдесивір" привезуть до України "найближчим часом".
  • На початку листопада стало відомо, що препарат "Ремдесивір", який Україна закупила для лікування хворих на COVID-19, розпочали розподіляти по лікарнях.
  • Раніше ВООЗ уже заявляла, що противірусний препарат "Ремдесивір" практично не впливає як на шанси людини пережити хворобу на COVID-19, так і на тривалість лікування. Натомість єдиним препаратом, який показав свою ефективність у лікуванні пацієнтів зі складним перебігом хвороби, виявився "Дексаметазон".