Нелегальна міграція, питання України та передвиборчі перегони: Дональд Трамп дав інтервʼю Ілону Маску

Дональд Трамп та Ілон Маск в Білому домі у Вашингтоні, США, 23 січня 2017 року. AP/Pablo Martinez Monsivais

У ніч проти 13 серпня (за київським часом) кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп дав інтервʼю американському мільярдеру Ілону Маску. Вони обговорили нелегальну міграцію, замах на Трампа в Пенсильванії, передвиборчу кампанію. Також згадували й Україну.

Трансляція відбулася на платформі Ілона Маска — Х. Проте через атаку DDOS, інтервʼю почалося на 40 хвилин пізніше запланованого часу, повідомив Маск.

"Тепер я більше вірую": Трамп про замах у Пенсильванії

Перше запитання Маска стосувалося замаху на Трампа 13 липня під час передвиборчого мітингу в Батлері у штаті Пенсильванія. Він розповів, що дивився у напрямку стрільця, і тому "куля влучила під кутом, який був набагато менш руйнівним". Після цього випадку Трамп заявив, що став більш віруючим.

"Це було диво для тих людей, які не вірять в Бога. Я думаю, так, ми всі повинні почати думати про це. Я віруюча людина, тепер я більше віруючий", — сказав Трамп.

Нині відомо, що республіканця стріляв хлопець 12 років. Він поранив Трампа у вухо. Окрім того, загинув один чоловік, який стояв позаду експрезидента, та травмовані дві людини.

Дональд Трамп заявив, що планує повернутися до Батлера, штат Пенсільванія, де на нього вчинили замах, щоб провести мітинг у жовтні.

"Нелегальна міграція врятувала мені життя": питання нелегалів у США

Дональд Трамп звинуватив чинного президента США Джо Байдена та віцепрезидентку Камалу Гарріс у тому, що допустили ще більше нелегальних мігрантів до Штатів і говорили, що це "найкращі показники, які США коли-небудь мали".

Він розповів, що були ситуації, коли до Сполучених Штатів прибували люди із різних країн з хворобами, з тюрем, психічних лікарень або притулків і "багато з них є терористами". За його підрахунками це 20 мільйонів людей.

"Вони приїжджають з усього світу. І ви дивитеся на це і це сумно, бо 7 жовтня7 жовтня 2023 року — напад угрупування ХАМАС на Ізраїль, де загинули щонайменше 1200 ізраїльтян. ніколи не повинно було статися, це так сумно коли ви дивитеся на Україну: це ніколи не повинно було статися", — сказав Трамп.

Трамп досить часто порушує питання нелегалів під час передвиборчої кампанії та у своїх виступах. в інтервʼю з Маском він пожартував, що "нелегальна міграція врятувала мені життя".

"Не компетентна, як і Байден": Трамп про Гарріс та Байдена

Республіканець Трамп розкритикував свою опонентку від Демократичної партії Камалу Гарріс, назвавши її "некомпетентною", як і чинний президент Джо Байден. Він сказав, що зараз у США "дефективний уряд, це дефективні люди".

"І, до речі, у них є ще п'ять місяців, коли вони можуть щось зробити, але вони нічого не зроблять. Це все балачки, вона (Камала — ред) некомпетентна і він некомпетентний і, чесно кажучи, я думаю, що вона більш некомпетентна, ніж він", — сказав Трамп.

Трамп назвав Байдена "найгіршим президентом в історії" вважаючи, що саме за каденції Байдена сталося вторгнення Росії в Україну, ХАМАС напав на Ізраїль "і у нас не було б інфляції і у нас не було б Афганістану", сказав республіканець.

Трамп назвав головною загрозою людству не кліматичні зміни, а ядерний конфлікт.

"Основна загроза — це не глобальне потепління, при якому рівень ​​океану підніметься, а ... ядерне потепління, тому що зараз п'ять країн мають значний ядерний арсенал. Не можна допустити, щоб через людей на кшталт Байдена сталася якась дурість", — підкреслив республіканець.

Маск каже, що розмова з Байденом або Гаррісом "схожа на розмову з NPC" (персонаж, який не є гравцем).

Своєю чергою Трамп заявив, що Камала не погодилася б на таке інтервʼю, а Байден "відмовився б від першої половини запитань".

"Війна не почалася, якби я був президентом": Трамп про війну РФ проти України і НАТО

За словами Трампа, чинний президент Байден почав говорити про членство України в НАТО, що і дало підстави для Путіна вторгнутися в Україну.

"Байден почав говорити такі дурні речі. Наприклад, він сказав, що Україна може бути країною НАТО, але Росія ніколи б не погодилася на це. Війна мала нульові шанси початися, якби я був президентом", — сказав Трамп.

Республіканець розповів, що "Україна зараз не має достатньо чоловіків" для того, щоб воювати, тому і використовує "дуже молодих, або дуже старих". Трамп каже, якщо стане президентом, то почне говорити із Путіним.

"Я довго з ним ладнав. Я сподіваюся, що ми з ним знову поладнаємо", — додав Трамп.

"Державна комісія з ефективності": Маск про роботу в адміністрації Трампа

У розмові з Трампом Ілон Маск запропонував себе на одну з посад у адміністрації, якщо той повернеться у Білий дім. Мільярдер каже, що може допомогти стримувати "стримувати державні витрати".

"Я думаю, було б чудово просто мати державну комісію з ефективності, яка розглядала б ці речі і просто гарантувала, що гроші платників податків, важко зароблені гроші платників податків, витрачаються належним чином. Я був би радий допомогти в такому дорученні", — сказав Маск, якого цитує CNN.

Трамп сказав, що йому було б "приємно", якби Маск був залучений, зазначивши, що мільярдер є "чудовим економістом", посилаючись на заходи щодо скорочення витрат, які він вжив у своїх компаніях.

До слова, у травні The Wall Street Journal повідомила, що Маск і Трамп обговорювали потенційну роль мільярдера в адміністрації Трампа, якщо він буде переобраний, хоча тоді Маск відкидав цей звіт.

Президентські вибори у США 2024 року

Президентські вибори у США заплановані на 5 листопада цього року. 19 липня колишній президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп офіційно погодився балотуватися у президенти США від Республіканської партії.

Джо Байден 21 липня оголосив, що знімає свою кандидатуру з президентських виборів. Він додав, що в інтересах його партії та країни, аби він пішов у відставку та зосередився виключно на виконанні обов’язків президента до кінця свого терміну. Після цього Гарріс заявила, що має намір брати участь у виборах президента США замість Джо Байдена.

25 липня Гарріс офіційно оголосила, що братиме участь у виборах президента США.

2 серпня Камала Гарріс офіційно отримала необхідну кількість голосів делегатів, щоб стати кандидатом у президенти США від Демократичної партії і першою темношкірою жінкою на чолі великого партійного списку.