Наступ у Курській області має три ключові цілі України — The Telegraph

ЗМІ
Губернатор Курської області стверджує, що це наслідки обстрілу міста Суджа з боку України, 6 серпня 2024 року. Алексей Смирнов/Telegram

Попри мовчання Києва, наступ у Курській області РФ переслідує три ключові цілі України. Мовиться про відволікання російських сил від наступу на Донеччині, розбрат всередині Росії та "просування угоди про обмін територіями під час майбутніх переговорів".

Про це пише британське видання The Telegraph.

У публікації зазначають, що перша мета — це відволікання російських сил від наступальних операцій в Донецькій області. Мовляв, оскільки перспектива значних успіхів в Харківській області віддалена, РФ у найближчі тижні може перенаправити більше призовників на Донеччину.

"Курська наступальна операція України ускладнює цей процес", — наголосили у ЗМІ.

Друга мета, зазначають там, — сіяння розбрату всередині Росії. Відтоді, як РФ на початку 2023 року відновила незначну наступальну активність, у The Telegraph зауважили, що проукраїнські російські партизани періодично вторгалися на російську територію.

"Ці рейди мали на меті зруйнувати дедалі крихкіше відчуття безпеки в Росії й показати російській громадськості, що війна може прийти й до них", — йдеться у публікації.

Як пише британське видання, третя ціль — "просунути угоду про обмін територіями під час майбутніх переговорів". Мовляв, витоки свідчать, що "Зеленський обмірковував окупацію російських сіл як засіб впливу на Москву".

"Обговорюється питання обміну земельних ділянок між Харковом і Курськом. Хоча незрозуміло, чи зможе Україна утримати села в Курській області, наступ показав, що прорватися на російську територію легше, ніж зруйнувати російські укріплення на сході України", — стверджують у матеріалі.

The Telegraph наголошує, що наступ у Курській області свідчить, що РФ не винесла уроків із "блискавичного захоплення Ростова" вагнерівцями під час "заколоту" у червні 2023 року. Там зауважили, що окрім передбачуваних погроз знищення України та застосування тактичної ядерної зброї, РФ не дала жодної значущої відповіді на Курський наступ.

Бої у Курській області РФ

Міноборони РФ ввечері 6 серпня підтвердило, що у Курській області Росії тривають бої. Туди висунулися резерви російських військ. Там заявили, що близько 8 ранку за московським часом до трьохсот українських військових при підтримці 11 танків та понад 20 ББМ атакували позиції підрозділів прикриття держкордону РФ.

Це, зазначили у Міноборони Росії, сталося в районі населених пунктів Миколаєво-Дар'їно та Олешня Курської області, які примикають до російсько-українського кордону.

У МО РФ стверджують, що до цього причетні військові 22-ї механізованої бригади ЗСУ. Суспільне звернулося за коментарем до пресслужби цієї бригади. Там заявили, що нині ситуацію не коментують. Також цього не роблять у Генштабі ЗСУ.

Раніше джерело NV у ГУР МО повідомило, що до "прориву" в Курській області Росії точно не залучені бійці Російського добровольчого корпусу (РДК).

Очільник Кремля 7 серпня відреагував на "прорив" у Курській області РФ. Він зібрав нараду з російським урядом та звинуватив Україну у "провокації".

Як повідомляє росЗМІ "РІА Новини", під час зустрічі очільника Кремля з керівниками силових відомств Росії начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов доповів, що о 05:30 6 серпня до 1000 військових ЗСУ "перейшли в наступ з метою захоплення ділянки території Суджинського району Курської області". Він заявив, що "операція буде завершена розгромом противника і виходом на державний кордон".

Виконувач обов’язків губернатора Курської області РФ Олексій Смірнов написав у Telegram, що вночі повідомив Путіну про оперативну обстановку. Очільник Кремля, мовляв, "тримає ситуацію на особистому контролі". Також Смірнов заявив, що з прикордонних територій вивозять людей.

У Міноборони Росії повідомили про бої у районах Курській області, які безпосередньо примикають до російсько-українського кордону. А ще додали, що "не допущено просування противника вглиб території Російської Федерації".

Речниця МЗС Росії Марія Захарова тим часом заявила, що українські військові атакою на Курську область "спробували посіяти паніку серед жителів регіону". Також вона закликала відреагувати на події міжнародну спільноту.

На події у Курській області РФ відреагували у США. Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Сполучені Штати Америки спілкуються з Україною щодо операції у Курській області Росії. Він додав, що немає нічого незвичайного в тому, що "українці не повідомляють нас про свою точну тактику до того, як вони її реалізують".