Міністерство оборони України виявило три підробних застосунки "Резерв+". Сайти були на етапі створення, тож розсилка ще не розпочалася.
Про це в етері телемарафону заявила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
"Розсилка ще не почалася, ми встигли вчасно. Наші спеціалісти виявили цю загрозу і ми дуже оперативно вирішили повідомити про неї нашим громадянам, щоб люди не втрачали пильність і знали, як розпізнати цю підробку", — розповіла Черногоренко.
За її словами, головна ознака підробного сайту — це вебадреса. Вона дуже схожа на реальну, проте має невеликі відмінності. Заступниця міністра оборони України зауважила, що користувачам передусім варто звернути увагу на адресний рядок.
Катерина Черногоренко наголосила, що ці псевдосайти створюють для того, аби збирати персональні дані військовозобов'язаних або використовувати їх для можливих атак, чи для ІПСО, аби дискредитувати роботу Міністерства оборони України.
"Станом на зараз — це декілька склонованих сайтів, які ще масово не розсилалися", — додала заступниця міністра оборони України.
Як розрізнити фейкові "Резерв+" та офіційний сайт
Раніше у Міноборони повідомили, що у мережі з'являються фейкові застосунки, які мають виглядати як "Резерв+". Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко закликала користуватися лише офіційним сайтом "Резерв+" — reserveplus.mod.gov.ua. А також — не переходити за посиланнями, що імітують назву reserveplus.mod.gov.ua і закінчуються на .top, .website, .org тощо. До того ж при завантаженні застосунку обов'язково перевіряти, що розробником є Міністерство оборони України.
Що відомо про "Резерв+"
18 травня з набуттям чинності оновленого законопроєкту про мобілізацію запрацював мобільний додаток "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників і резервістів. Він доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market. "Резерв+" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг". Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію з реєстру "Оберіг" щодо себе.
У застосунку також є QR-код, відсканувавши який, відповідні представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про статус військовозобов'язаного, призовника або резервіста.