"Нелегке рішення": У Шольца прокоментували згоду на обмін ФСБшника Красікова

Канцлер ФРН Олаф Шольц. AP

Прессекретар канцлера ФРН Олафа Шольца заявив, що уряду Німеччини "нелегко далося" рішення про обмін полковника ФСБ Вадима Красікова, який відбував довічне ув'язнення за вбивство чеченського польового командира.

Про це повідомляє Bild.

"Уряду Німеччини нелегко далося це рішення. Інтерес держави до виконання вироку засудженого злочинця був зіставлений зі свободою, фізичним добробутом і в деяких випадках життям невинних людей, ув'язнених в Росії, тих, хто неправомірно зазнав політичного переслідування", — сказав він.

Важливими мотивами, за словами речника канцлера, були також "обов'язок захищати німецьких громадян" та солідарність зі США.

Водночас газета Frankfurter Allgemeine Zeitung з посиланням на джерела в уряді пише, що в Генеральній прокуратурі спостерігається "розчарування". За даними газети, провідні слідчі Німеччини слабо розуміють, чому так сталося.

За інформацією видання, вирішальну роль у передачі Росії Красікова зіграв міністр юстиції ФРН Марко Бушманн. Він нібито доручив генеральному прокурору Єнсу Роммелю "утриматися від подальшого виконання вироку у справі", щоб Красікова можна було передати РФ.

Джерела FAZ назвали рішення видати Красікова "занадто поблажливим" щодо лідера РФ Володимира Путіна, яке "не бере до уваги" родичів жертви Красікова.

Що відомо про Красікова

Полковник ФСБ, колишній офіцер розвідки, ветеран радянсько-афганської війни Вадим Красіков у серпні 2019 року засуджений у Німеччині до довічного терміну за вбивство колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі. Слідчі підозрюють, що вбивство скоєно на замовлення російської влади. На початку лютого 2024 року Володимир Путін заявив в інтервʼю американському блогеру Такеру Карлсону, що в "одній із союзних країн США" відбуває термін "людина, яка з патріотичних почуттів усунула бандита в одній з європейських столиць".

У лютому 2024 року також повідомлялося, що Красікова можуть обміняти на російського опозиціонера Олексія Навального. Угода про обмін також включати американського морського піхотинця Пола Вілана та журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича. Проте, як пиcала FT, після смерті Навального у в'язниці, інтерес Берліна до угоди ослаб.