Генштаб ЗСУ опрацював пропозиції щодо змін порядку призову громадян. Згідно з ними, командири військових частин зможуть призивати військовозобов’язаних, які хочуть служити, без участі ТЦК та СП.
Про це мовиться у повідомленні Генштабу.
Там переконані, що запровадження цих змін дозволить спростити механізм залучення громадян на військову службу по мобілізації, а командирам військових частин підібрати та призвати мотивований особовий склад.
Також у Генштабі зауважили, що так військовозобов’язані можуть обрати вакантні посади, які є військових частинах. Зокрема, за спорідненим цивільним фахом або навичками. Окрім того, це дозволить нівелювати ризики для громадян бути призваними через ТЦК та СП до інших військових частин — не за власним вибором.
Що відомо про закон про мобілізацію
26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.
11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законну силу документ набув 18 травня 2024 року.
Згідно з законом про мобілізацію, громадяни, які не оновлять свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності із штрафами від 17 000 до 25 000 гривень.
Оновлення даних стосується чоловіків віком від 18 до 60 років і певної категорії жінок, які визначені законом.
Раніше у Державній прикордонній службі України (ДПСУ) повідомили, що з 17 липня наявність військово-облікового документа при перетині кордону стосуватиметься всіх чоловіків у віці від 18 до 60 років.