Паперовий та електронний військово-обліковий документ мають однакову юридичну силу — Міноборони

Військовий квиток. УНІАН

Військово-обліковий документ в електронній формі, зокрема, у відповідному застосунку на телефоні, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документа з QR-кодом, рівнозначний паперовому військово-обліковому документу. Усі вони мають однакову юридичну силу.

Таке роз'яснення надав Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міноборони.

"Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок "Резерв+" та які мають камеру", — мовиться у повідомленні.

Окрім того, у відомстві зауважили, що роботодавці, коли формують списки військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та воєнного часу, також можуть використовувати військово-облікові документи працівників в електронній формі.

"Для цього військовозобов'язаний може надавати роботодавцю свій військово-обліковий документ як у паперовій, так і в електронній формі (у тому числі роздрукований)", — пояснили в Міноборони.

У відомстві наголосили, що згідно з Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", під час мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов'язані мати при собі військово-обліковий документ.

Як згенерувати цифрову копію військового квитка у "Резерв+"

Раніше у Міністерстві оборони України пояснили, що копію військово-облікового документа можна за кілька кліків згенерувати у застосунку "Резерв+":

  • зайти у "Резерв+" та оновити дані;
  • отримати документ з QR-кодом. Для цього потрібно натиснути на три крапки біля документа;
  • обрати "завантажити PDF";
  • зберегти файл документа на Google Drive чи відправити собі на пошту або в месенджер;
  • роздрукувати.

Як у "Дії" можна отримати військово-обліковий документ з QR-кодом

У Мінцифри заявили, що для цього треба:

  • авторизуватися на порталі "Дія" за допомогою КЕП;
  • вибрати сервіс "Військово-обліковий документ";
  • натиснути "Подати заяву";
  • підписати заяву електронним підписом.

Документ протягом 10 хвилин зʼявиться в кабінеті на порталі "Дія".

Що відомо про закон про мобілізацію

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

11 квітня український парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт про мобілізацію. Депутати прийняли документ без норми про демобілізацію. 16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, ухвалений Верховною радою. Законну силу документ набув 18 травня 2024 року.

Згідно з законом про мобілізацію, громадяни, які не оновили свої військово-облікові дані до 16 липня, можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності із штрафами від 17 000 до 25 000 гривень.

Оновлення даних стосується чоловіків віком від 18 до 60 років і певної категорії жінок, які визначені законом.

Раніше у Державній прикордонній службі України (ДПСУ) повідомили, що з 17 липня наявність військово-облікового документа при перетині кордону стосуватиметься всіх чоловіків у віці від 18 до 60 років.