ГУР завершило масштабну кібератаку на фінсектор і урядові ресурси РФ — джерела

Хакери. Unsplash/Mika Baumeister

Ввечері 30 липня кіберфахівці Головного управління розвідки Міноборони завершили одну з найбільших в історії DDOS-атак на інтернет-інфраструктуру Росії, уразивши критично важливі ресурси та отримавши доступ до великого масиву конфіденційних даних.

Про це Суспільному повідомили джерела у спецслужбах.

За даними джерел, атака тривала безперервно протягом тижня і уразила онлайн-сервіси всіх головних російських банків включно з Центробанком, провайдерів телекомунікаційних послуг, національні платіжні системи, соціальні мережі та месенжери, урядові ресурси та десятки інших сервісів.

Усі атаковані ресурси в той чи інший спосіб були задіяні в підтримці або фінансуванні збройної агресії РФ проти України.

Зокрема, були уражені ВТБ-Банк, Альфа Банк, СберБанк, Райффайзен банк, РСХБ Банк, Ак “Барс”, Росбанк, Газпромбанк, Т-Банк, іБанку, банк “Дом. РФ” та Банк Росії.

В останній день атаки були також уражені ресурси Міноборони РФ, МВС та ФНС (Федеральної податкової служби).

Станом на 19:00 30 липня росіянам так і не вдалося відновити належне функціонування провідних банківських та платіжних систем, роботу мобільних операторів, соціальних мереж та інтернет-провайдерів, відзначило джерело.

Досі спостерігаються збої в роботу веб-ресурсів Міноборони РФ, МВС та ФНС.

У російських ЗМІ назвали цей кіберудар, “ймовірно, найпотужнішим в історії”, “килимовими хакерськими атаками” та “великим наступом кібервійськ”. У підсумку результати операції ГУР відчули мільйони користувачів в усіх регіонах РФ, які не могли скористатися інтернет-послугами.

За оцінками російських кібер-аналітиків, з огляду на успіх, який вдалося досягнути українським хакерам, прогнози щодо наслідків наступних подібних атак невтішні.

Наразі можна констатувати завершення операції. Як розповів співрозмовник Суспільного, це лише прелюдія до “ще більш цікавих подій”.

“Росіянам радимо починати копати для своєї цифрової інфраструктури помиральну яму. Настає слушний час для ворога згадати про ідею ізольованого, ісконно-руского “Чєбурнету” з ровами, діджитал-вертухаями і фаєрволами по периметру”, — зазначило джерело.

Раніше, 27 липня, стало відомо, що внаслідок кібератаки ГУР користувачі низки російських банків не можуть зняти готівку, позаяк при спробі скористатися банкоматом їхні дебетові та кредитні картки відразу блокуються.

Нещодавні хакерські атаки ГУР МО

За даними джерел Суспільного у спецслужбах, хакери української розвідки наприкінці червня провели масштабні кібератаки на мережі російських провайдерів. Унаслідок цього залишилися без зв'язку щонайменше 250 тисяч абонентів на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, у Криму.

Джерела зазначили, що представники провайдерів Росії називають цю DDos-атаку "найпотужнішою", з якою їм коли-небудь доводилося стикатись.

Окрім того, хакери кіберспільноти BO_Team разом з фахівцями ГУР МО атакували російські компанії, які підтримують війну проти України. В українській розвідці зауважили, що хакери продовжують знищувати важливі дані та обладнання. А також – паралізовувати роботу, завдавати збитків та створювати у росіян кепський настрій.

Також у Росії 5 червня стався масштабний збій у роботі електронних сервісів. Як повідомили Суспільному джерела у спецслужбах, кіберфахівці ГУР МО провели масштабну DDoS-атаку. Так фактично паралізували роботу низки державних установ та приватних компаній Росії.

15 липня українська розвідка та кіберволонтери вдарили по майже сотні російських сайтів. У ГУР МО повідомили, що кібератаку спрямували на те, аби знищити внутрішню інформацію компаній. Там зазначили, що мовиться про ті компанії, які обслуговують причетних до ведення війни проти України клієнтів з державного сектору Росії.