Кабінет міністрів Ізраїлю дозволив прем’єр-міністрові Біньяміну Нетаньягу та міністрові оборони Йоаву Галланту ухвалювати рішення про масштаб та час відповіді країни на нещодавній ракетний обстріл стадіону на Голанських висотах.
Про це повідомляє Reuters.
Після завершення зустрічі в офісі Нетаньяху повідомили, що кабінет "уповноважив прем'єр-міністра і міністра оборони прийняти рішення про спосіб і час відповіді".
27 липня Ізраїль заявив, що "Хезболла" завдала ракетного удару по стадіону у районі Мадждал-Шамса на Голанських висотах. В результаті обстрілу загинули 12 людей, серед яких — діти.
Хезболла заперечує відповідальність за напад на Мадждал Шамс. Міністр закордонних справ Лівану Абдалла Бухабіб заявив Бі-бі-сі, що атаку здійснила не "Хезболла". "Я не думаю, що "Хезболла" могла це зробити", — сказав він, пояснивши, що угруповання зазвичай б'є по військових, а не по цивільних об'єктах.
Ізраїль пообіцяв помститися Хезболлі в Лівані, і ізраїльські літаки вдарили по цілях на півдні Лівану протягом дня в неділю.
Білий дім також звинуватив Хезболлу у завданні удару по Майдал Шамсу. "Цю атаку здійснила ліванська Хезболла. Це була їхня ракета, і вона була запущена з території, яку вони контролюють", — йдеться в заяві.
Велика Британія висловила стурбованість подальшою ескалацією, а Єгипет заявив, що напад може перерости "у всеосяжну регіональну війну".
"Хезболла" – найпотужніша з мережі підтримуваних Іраном угруповань на Близькому Сході, які з жовтня вступили в бій на підтримку свого палестинського союзника Хамасу. Підтримувані Іраном іракські угруповання і єменські хусити обстрілювали Ізраїль. З жовтня ХАМАС також здійснює ракетні обстріли Ізраїлю з території Лівану, як і ліванське сунітське угрупування "Джамаа Ісламія".
Окуповані Ізраїлем Голанські висоти були частиною Сирії до 1967 року, коли Ізраїль захопив більшу частину території в ході війни на Близькому Сході, анексувавши її в 1981 році. Ця одностороння анексія не була визнана більшістю країн, і Сирія вимагає повернення території.
На Голанах проживає понад 40 000 людей, більш ніж половина з них – друзи, арабська меншина, яка сповідує відгалуження ісламу.