Кабмін затвердив державний стандарт профільної середньої освіти. Його з 1 вересня 2027 року застосовуватимуть в академічних ліцеях — у 10-12 класах, закладах професійної, професійно-технічної, а також — фахової передвищої та спеціалізованої освіти.
Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки.
"Цей стандарт передбачає можливість формувати індивідуальну освітню траєкторію: навчатися за академічним або професійним спрямуванням", — мовиться у повідомленні.
Так учні шкіл та студенти зможуть обирати профіль навчання, який пропонуватиме навчальні предмети чи інтегровані курси для поглибленого, чи професійно орієнтованого вивчення. А також — предмети чи інтегровані курси поза профілем.
"Навчатися за новим стандартом учнівство й студентство почнуть з 1 вересня 2027 року (перша паралель/перший потік Нової української школи). До цього часу відбуватиметься підготовка до реформи", — зазначили у МОН.
Там йдеться, що пілотування стандарту розпочнуть з 2025 року.
Що впровадить стандарт в українську освіту:
- вибір профілю навчання, як-от: математичний, STEM, IT, мовно-літературний тощо;
- години для вивчення навчальних предметів/інтегрованих курсів за вибором. Кількість цих годин зростає з кожним роком навчання.
Про нову українську школу (НУШ)
У вересні 2017 року ухвалили новий Закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи, зокрема перехід на 12-річну систему шкільної освіти. У 2018 році Кабінет Міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти. З 2018/2019 навчального року за цим стандартом розпочали навчання першокласники по всій Україні. У 2021 році стартував пілот НУШ у базовій школі — п’яті класи у понад 130 школах з усієї України. А 2022 року старт НУШ відбувся в усіх 5-х класах України.
Навчання за програмами 12-річної школи для початкової освіти розпочалося 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти мало розпочатися 1 вересня 2022 року і для профільної середньої освіти має розпочатися з 1 вересня 2027 року.