НАБУ і САП передали до суду справу ексміністра інфраструктури Андрія Пивоварського та його колишнього першого заступника Володимира Шульмейстера, яких звинувачують у зловживанні владою.
Про це повідомляє НАБУ.
За даними слідства, у липні 2015 року тогочасний міністр спільно зі своїм першим заступником (на той час він також був також головою Тарифної ради Мінінфраструктури) забезпечили ухвалення наказу, за яким корабельний збір із суден в морському порту "Південний" разом із ДП "АМПУ" почали стягувати й приватні компанії (у пропорції 50:50). У НАБУ пояснили, що за законом стягнення такого збору є виключною прерогативою держпідприємства як користувача акваторії порту, що належить державі.
"Наказ ухвалили без належного економічного обґрунтування і всупереч зауваженням департаменту економіки та фінансів Мінінфраструктури та ДП "АМПУ". При цьому одним із бенефіціарних власників згаданих приватних компаній виявилася особа, яку НАБУ і САП підозрюють у корупції в ПАТ "ДПЗКУ" і яка перебуває в розшуку та під санкціями РНБО", — йдеться у повідомленні.
У НАБУ зазначили, що внаслідок дії наказу державне підприємство протягом 2015-2023 років зазнало збитків на понад 49 млн дол. США.
Дії експосадовців кваліфіковані за ч. 2 ст. 364 КК України — зловживання владою або службовим становищем.
Про обвинувачення повідомив і сам Пивоварський.
"Отримав статус обвинуваченого. Розпочинається новий етап в моїй справі, яка далі буде розглядатися в суді і я повинен буду довести, що я не винен... Тепер мені потрібно буде доводити в суді, що підписавши рішення колегіального органу, Кабінету Міністрів, яке пройшло погодження всієї вертикалі виконавчої влади і було юстоване Мін'юстом, я не порушив закон", — написав він.
Що відомо про підозру Пивоварському
22 лютого стало відомо, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру колишньому міністру інфраструктури України та його колишньому першому заступнику. Їх підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, яке завдало державі понад 30 мільйонів доларів збитків, зазначили у САП.
Пивоварський тоді підтвердив отримання підозри своїм постом у Фейсбук.
"Будь-які обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення є абсолютно надуманими та безпідставними. Я готовий відстоювати свою правоту та честь як органах досудового розслідування та прокуратурі, так і в судових інстанціях", — заявив тоді ексміністр.
Колишній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зранку у понеділок, 27 лютого, отримав клопотання про обрання йому запобіжного заходу.
На засіданні 16 березня Вищий антикорупційний суд розглянув міру запобіжного заходу Пивоварському. Експосадовцю призначили заставу у розмірі понад 9 мільйонів гривень.
За даними Центру протидії корупції, слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотання НАБУ та САП і застосував до колишнього міністра Інфраструктури України Андрія Пивоварського заставу у 9 997 900 грн. Прокурор просив обрати вдвічі більшу заставу у 20 млн грн.