Сейм Литви проголосував за вихід з міжнародної Конвенції з касетних боєприпасів, яка забороняє застосовувати, передавати, виробляти та зберігати цю зброю. Закон ще має підписати президент країни Гітанас Науседа.
Про це повідомляє суспільний мовник Литви.
Касетні боєприпаси вже застосовувалися у війні Росії проти України у вигляді авіабомб, ракет та снарядів для реактивної та стовбурової артилерії. Вони вибухають у повітрі і розкидають великою площею безліч дрібних суббоєприпасів. Не всі з таких суббоєприпасів вибухають відразу, деякі продовжують становити небезпеку і через багато років.
До Конвенції, підписаної в Осло в 2008 році, приєдналося 112 держав (без Литви їх стане 111). Серед цих країн немає ні Росії, ні багатьох її сусідів — власне, Литва та Норвегія були єдиними членами НАТО, які підписали Конвенцію і при цьому мали спільний кордон із РФ.
Міністр національної оборони Лауринас Кашчюнас, як один із ініціаторів законопроєкту, підкреслив, що зміна геополітичної ситуації спонукає до виходу з конвенції.
"Такі конвенції важливі, коли їх дотримуються всі країни. У цьому випадку проблема полягає в тому, що Російська Федерація, яка здійснює агресію проти України та має імперіалістичні амбіції, не дотримується цих правил", – сказав Кашчюнас під час засідання Сейму.