Парламент Литви проголосував за вихід із Конвенції з касетних боєприпасів

Сейм Литви проголосував за вихід з міжнародної Конвенції з касетних боєприпасів, яка забороняє застосовувати, передавати, виробляти та зберігати цю зброю. Закон ще має підписати президент країни Гітанас Науседа.

Про це повідомляє суспільний мовник Литви.

Касетні боєприпаси вже застосовувалися у війні Росії проти України у вигляді авіабомб, ракет та снарядів для реактивної та стовбурової артилерії. Вони вибухають у повітрі і розкидають великою площею безліч дрібних суббоєприпасів. Не всі з таких суббоєприпасів вибухають відразу, деякі продовжують становити небезпеку і через багато років.

До Конвенції, підписаної в Осло в 2008 році, приєдналося 112 держав (без Литви їх стане 111). Серед цих країн немає ні Росії, ні багатьох її сусідів — власне, Литва та Норвегія були єдиними членами НАТО, які підписали Конвенцію і при цьому мали спільний кордон із РФ.

Мапа підписаннтів Конвеції, яка забороняє використання касетних боєприпасів. Сlusterconvention

Міністр національної оборони Лауринас Кашчюнас, як один із ініціаторів законопроєкту, підкреслив, що зміна геополітичної ситуації спонукає до виходу з конвенції.

"Такі конвенції важливі, коли їх дотримуються всі країни. У цьому випадку проблема полягає в тому, що Російська Федерація, яка здійснює агресію проти України та має імперіалістичні амбіції, не дотримується цих правил", – сказав Кашчюнас під час засідання Сейму.