ВАКС обрав запобіжний захід нардепу Задорожньому

Важливо
Народний депутат Микола Задорожній. З Фейсбуку Миколи Задорожнього

Вищий антикорупційний суд у середу, 17 липня, обрав запобіжний захід народному депутату України Миколі Задорожньому, якого підозрюють у "відкаті" на 3,4 млн гривень. Йому призначили заставу у 3 млн 28 тисяч гривень.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із суду.

Підсудний має не пізніше як за 5 днів внести кошти на відповідний рахунок та надати документ що це підтверджує слідчому прокурору.

Також на Задорожнього поклали обов'язки:

  • прибувати до слідчих, прокурорів, слідчого судді та суду за першою вимогою;
  • не відлучатися без дозволу за межі Києва;
  • утриматися від спілкування зі свідками;
  • носити електронний браслет.

Прокуратура просила про запобіжний захід у вигляді застави у 5 мільйонів гривень та носіння електронного браслета. Аргументувала це чотирма ризиками з боку фігуранта:

  • ризик переховування;
  • ризик впливу на свідків;
  • ризик перешкоджання;
  • ризик знищення доказів.
"Я є найбільш зацікавленим. Заявляю, що не створював і не буду створювати проблем розслідуванню, для переховування немає підстав. Я допомагаю дружині. І зараз по Україні пересуватися проблематично. (...) Окремо стосовно суми застави. Хочу зазначити, що можу внести заставу лише кошти, які вказані в декларації, інших коштів у мене нема, можливість залучення коштів зі сторони, враховуючи мою посаду можу викликати негативні наслідки", — сказав на суді сам нардеп.

Він додав, що суму застави у 5 млн, про яку подали клопотання прокурори, він внести не зможе за той час, що відведено буде судом. Для цього треба продати своє майно, він не встигне цього зробити.

Захисники Задорожнього додали, що сума застави має бути вирахувана з того, яку неправомірну вигоду отримав підозрюваний — і це нібито вдвічі менше.

Його адвокати говорять, що ризиків виїзду за кордон не бачать. Їхній клієнт мав вдосталь часу виїхати з 7 липня, коли почалися слідчі дії. Але він був в Україні й демонструє небажання виїхати за кордон.

"Досить достатнім заходом, аби людина не виїздила за кордон, є покладення на нього обовʼязків віддати детективу закордонний паспорт. Це просто і вирішить всі запитання", — додали захисники.

Справа щодо Миколи Задорожнього

15 липня Миколі Задорожньому повідомили про підозру в одержанні 3,4 млн грн неправомірної вигоди.

За версією слідства, у березні 2024 року нардеп Задорожній попросив голову сільської ради на Сумщині надати неправомірну вигоду за неперешкоджання у проведенні тендеру щодо ремонту водогону в Охтирському районі Сумської області. Його "відкат", як стверджують у НАБУ і САП, становив 10% від загальної суми укладеного контракту, а ще 4% призначалися для місцевих правоохоронців, які за це не мали чинити перешкод в освоєнні виділених коштів, повідомили правоохоронці.

Дії нардепа кваліфікували за ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 27 КК України.

Його виключили з партії "Слуга Народу", зазначили на Facebook-сторінці політичної партії. Він прокоментував отримання підозри. За його словами, він не отримував неправомірну вигоду.