44% жителів тилу вважають, що час для переговорів з РФ настав, 35% — ні, — опитування Центру Разумкова

Опитування

44% мешканців тилової України переконані, що настав час для початку офіційних переговорів між Україною та Росією. Утім, 35% вважають, що це не так. При цьому 21% людей не визначилися.

Про це йдеться у результатах опитування, яке провів Центр Разумкова на замовлення ZN.UA з 20 по 28 червня 2024 року.

В інтернет-виданні зазначають, що 49% мешканців центральної України спокійно сприймуть інформацію про початок офіційних переговорів з РФ. Найнижчий показник серед тих, хто готовий до них, на заході — 35%.

"Не захід найбільше не хоче переговорів, а схід, який щодня атакують російськими КАБами", — мовиться у публікації.

Так лише 33% жителів сходу готові до них. 34% — проти переговорів. При цьому 32% мешканців — ще не визначилися.

Також у ЗМІ зауважили, що показова цифра на півдні України. Там 60% мешканців переконані, що час для переговорів настав. Це майже на 16% перевищує середній показник по Україні.

Водночас абсолютна більшість опитаних вважають, що заради припинення війни Росією Україні не потрібно погоджуватися з умовами Володимира Путіна.

Так, зокрема, 83% українців не погодяться, аби українські війська виводили з адміністративних кордонів Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. До того ж 84% людей проти, аби ці області віддати росіянам.

77% мешканців України не можуть погодитися, що усі санкції Заходу проти Росії треба скасувати.

Водночас думки розійшлися щодо того, що нейтральний позаблоковий без’ядерний статус України має бути зафіксований у Конституції України. Так 58% — проти, за — 22%.

В інтернет-виданні зазначили, що внесення таких змін до Конституції допускають лише 9% жителів західної України. На сході 23%, а у центрі – 25%. Тим часом на півдні готові підтримати нейтралітет України 39%. Однак, у розрізі віку, до нейтралітету більше схильні жителі цього регіону віком 60+.

У ZN.UA наголосили, що проводили опитування серед людей, які репрезентують тилову частину України.

"Основна частина пасіонаріїв-добровольців або тих, хто вимушено до них приєднався, — на фронті. Вивчити думку армії, яка несе на собі весь тягар війни й має право якщо не вирішального, то найбільш значущого голосу щодо переговорів із Росією, нині неможливо. Тому вважати результати дослідження думкою всієї країни не можна. Це думка тилу", — йдеться у матеріалі.

Центр Разумкова на замовлення інтернет-видання опитав 2027 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Заяви Путіна про "переговори" напередодні Глобального саміту миру

14 червня на зустрічі з керівництвом МЗС Росії Володимир Путін заявив, що однією з умов для початку переговорів із Києвом є повне виведення українських військ із Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Також Україна має заявити про відсутність планів вступити в НАТО.

При цьому російський міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що вважає некоректним ставити питання про те, що ініціатива Путіна щодо України схожа на пропозицію про капітуляцію, передають "РИА Новости".

На заяву відреагували також в МЗС України. У відомстві зазначили, що поява низки заяв від очільника Кремля Володимира Путіна за день до початку Глобального саміту миру свідчить про те, що Росія насправді боїться справжнього миру.

Зі свого боку в Офісі Президента заявили, що Росія не має бажання припиняти війну, а пропозиції Путіна свідчать про "нездатність нинішнього російського керівництва адекватно оцінювати реалії".