Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні підписала фінансову угоду на суму 1 млн євро з урядом Бельгії для реалізації проєкту ПРООН з протимінної діяльності.
Про це повідомляється на сайті ПРООН в Україні .
“Цей значний внесок, який здійснюватимуть до 31 грудня 2025 року, сприятиме зусиллям, спрямованим на вирішення нагальної проблеми вибухонебезпечних залишків війни в країні. Україна вважається найбільш забрудненою мінами державою світу, чверть її території потенційно забруднена”, — зазначається у повідомленні.
Йдеться про посилення безпеки та захисту громад, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, підтримку гуманітарного розмінування, а також створення більш безпечного середовища для економічного та соціального розвитку України.
Посол Бельгії в Україні Пітер Ван Де Вельде зазначив, що фінансова угода демонструє зобов’язання його країни підтримувати Україну.
“Бельгія віддана справі підтримки України у її зусиллях щодо зменшення небезпеки, яку становлять наземні міни та вибухонебезпечні залишки війни. Цей внесок підкреслює нашу відданість гуманітарній допомозі та сприянню довгостроковому миру і стабільності в регіоні”, — сказав дипломат.
Проєкт ПРООН з протимінної діяльності в Україні покликаний зменшити загрозу й вплив наземних мін і вибухонебезпечних пережитків війни за допомогою низки заходів, зокрема операцій з обстеження та розмінування, інформування про ризики, надання допомоги постраждалим та адвокації протимінної діяльності. Проєкт також фокусується на розбудові потенціалу державних органів з метою підвищення їхньої спроможності ефективно керувати та координувати зусилля з протимінної діяльності.
Проєкт реалізовуватимуть одночасно на національному та обласному рівнях для комплексного планування, координації та ефективного управління в межах п’яти основних напрямків протимінної діяльності:
- обстеження та розмінування,
- інформування про ризики,
- пов’язані з вибухонебезпечними предметами (ІРВНП),
- надання допомоги постраждалим,
- адвокація та утилізація залишків вибухонебезпечних предметів (коли це можливо).
Проєкт ґрунтується на роботі системи ООН в цілому і має на меті доповнити роботу інших суб'єктів, що працюють у цій сфері, через партнерство, співпрацю та координацію.
Донорами Проєкту ПРООН з протимінної діяльності є уряди Бельгії, Хорватії, Данії, Франції, Республіки Корея, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Іспанії, Швеції, Швейцарії та Великої Британії.