Угорський опозиційний політик Петер Мадяр у четвер, 11 липня, приїхав до Києва. З Фейсбуку Петера Мадяра

Угорський опозиційний політик Петер Мадяр, головний суперник прем'єр-міністра Віктора Орбана, у четвер, 11 липня, приїхав до Києва.

Про це він повідомив у своєму Фейсбуці.

Мадяр, зокрема, відвідав Стіну памʼяті полеглих за Україну біля Михайлівського собору.

Напередодні політик повідомив, що везе гуманітарну допомогу дитячій лікарні “Охматдит”, яка постраждала від російської ракети.

Зранку 10 липня він розмістив своє фото на тлі авто "швидкої" та мікроавтобуса і підписав "Пункт призначення: Київ".

Раніше Петер Мадяр повідомляв, що його партія "Повага та свобода" (TISZA) зібрала близько 15 мільйонів форинтів пожертв від угорців (близько 38 тисяч євро), а також медикаменти, гігієнічні набори, продукти харчування.

Після візиту до Києва Петер Мадяр планує вирушити на Закарпаття, де 12 липня має намір зустрітися з членами угорської громади та церковними лідерами. Він підкреслив, що не буде зустрічатися з політичними лідерами, а лише з цивільними.

Що відомо про обстріл НДСЛ "Охматдит" у Києві 8 липня

Зранку 8 липня на Київщині та в Києві працювали сили ППО через ракетну атаку РФ. Уламки впали в семи районах столиці. Загинули 33 людини, більше сотні поранені — такі дані про жертв обстрілу були станом на ранок 10 липня.

Зокрема, під час ранкового ракетного обстрілу столиці постраждала дитяча лікарня "Охматдит". Війська РФ цілеспрямовано запустили по дитячому медзакладу ракету Х-101.

Унаслідок атаки РФ на дитячу лікарню 8 липня там загинули двоє людей (родич пацієнта і лікарка), за медичною допомогою звернулися 32 поранених.

10 липня в столичній лікарні помер хлопчик, який на момент удару по "Охматдиту" був у критичному стані в реанімації.

Ракета повністю зруйнувала корпус токсикології та пошкодила ще 4. Постраждали 10 хірургічних відділень, 5 онковідділень, 2 соматичні відділення, інтенсивна терапія, 2 реанімації, операційні блоки, відділення радіології та променевої терапії, частина онкогематологічної лабораторії.

Дітей, які перебували на лікуванні в "Охматдиті", евакуювали в інші медзаклади.

Після атаки 8 липня в Охматдиті не було світла, кисню та водопостачання, розповідав міністр охорони здоров'я Олег Ляшко. Для відбудови лікарні вже зібрали понад 200 мільйонів гривень.

Надвечір 9 липня енергетики ДТЕК почали встановлювати три трансформаторних підстанції, щоб повністю заживити Охматдит.

Окрім виділених урядом 9 липня на відновлення атакованої росіянами дитячої лікарні 100 мільйонів гривень, виділять ще додаткові 300 мільйонів гривень, заявив президент Володимир Зеленський.

У день обстрілу фандрейзингова платформа UNITED24 та Monobank запустили збір благодійних коштів на відбудову Охматдиту. Ціль — 100 мільйонів гривень. Оголошену суму — 100 мільйонів гривень — на допомогу Охматдиту вдалося зібрати менше ніж за 3 години. Партнери та меценати продовжують перераховувати кошти.