Рютте розповів, коли розпочне роботу на посаді генсека НАТО

Премʼєр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час економічного форуму у Давосі, 19 січня 2023 року. AP

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який йде з посади повідомив, що планує піти у відпустку на три місяці, після чого приступить до обовʼязків генерального секретаря НАТО.

Про це він заявив у коментарі нідерландському телеканалу NOS.

"Я спочатку не шукав цього. Але те, що відбувається в Україні, загалом нестабільна ситуація у світі та думка багатьох людей, які думали, що я зможу це зробити — все це неможливо було відкласти убік. Але і, звичайно, це неймовірно цікава робота", — сказав Рютте, коментуючи свою майбутню роботу в НАТО.

Президент Румунії Клаус Йоханніс 20 червня відкликав свою кандидатуру на посаду генерального секретаря НАТО на користь прем'єра Нідерландів Марка Рютте. Таким чином, усі 32 країни-члени НАТО підтримали кандидатуру Рютте на найвищу посаду в альянсі. Очікується, що офіційне оголошення нового генсека НАТО буде наступного тижня.

"У мене зараз будуть три місяці відпустки, це чудово, але потім я приступлю до роботи", — розповів Рютте.

Нідерландський політик повідомив, що попри призначення, він планує й надалі жити у Гаазі.

Єнс Столтенберг, який обіймає посаду генсека НАТО з 2014 року, мав залишити свою посаду ще 1 жовтня 2022 року, однак у березні 2022 року лідери країн альянсу в ході саміту ухвалили рішення про продовження його мандату до 30 вересня 2023 року, а потім продовжили цей мандат ще на рік. Таким чином, його повноваження закінчуються 1 жовтня 2024 року.