Зеленський провів Ставку, присвячену енергетичній безпеці. Які рішення ухвалили

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 20 червня. ОПУ

Президент України Володимир Зеленський сьогодні 20 червня провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, присвячене темі енергетичної безпеки.

Під час засідання президент заслухав доповіді прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, міністра енергетики Германа Галущенка, голови НАК "Нафтогаз України" Олексія Чернишова та командувача Повітряних сил Миколи Олещука.

За результатами Ставки Зеленський доручив уряду розробити умови, що спростять для людей встановлення сонячних панелей та акумуляторів. Зокрема плануються податкові і митні пільги, а також спеціальні кредитні програми.

Під час вечірнього звернення президент уточнив, що це може бути аналог програми "5-7-9", але відсоток – нуль річних у гривні для громадян.

"Так само очікують від уряду стратегії розвитку відновлюваної енергетики та розподіленої генерації на рівнях держави. Усі громадські та адміністративні споруди будуть забезпечені енергоощадними технологіями", — зазначив він.

Зеленський також наголосив, що сонячні панелі, смартлічильники та установки зберігання енергії якнайшвидше мають з'явитися у школах та лікарнях.

"Ми активно готуємось до наступного опалювального сезону. Відновлюємо те, що можна відновити, будуємо комплексний захист з інженерних споруд, систем РЕБ та ППО. Працюємо з партнерами над додатковими системами Patriot. Робимо все, щоб російські спроби шантажувати теплом і світлом провалилися", — додав президент.

Що відомо про відключення світла з травня 2024

Після кількох масованих обстрілів Росії по енергосистемі України "Укренерго" вимушене було запровадити контрольовані аварійні відключення світла в усіх регіонах України. Компанія ввела аварійні вимкнення з 14 травня, а з 16 — запровадила графіки відключень, довівши до всіх областей ліміт споживання.

З 29 травня відключення призупинили завдяки активній роботі сонячних електростанцій та збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту 2 блоків. Але голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що це лиш тимчасове покращення.

В Україні з суботи, 8 червня, в тестовому режимі запровадили новий порядок графіків погодинних відключень електроенергії, який має забезпечити коротшу тривалість обмежень.