В Україні заборонили політичну партію "Наш край". Що відомо

В Україні заборонили політичну партію "Наш край". Таке рішення ухвалив Восьмий апеляційний адмінсуд за позовом позов Міністерства юстиції.

Про це повідомили у пресслужбі суду, а також в СБУ.

"Інформуємо про те, що судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України: заборонено діяльність політичної партії "Наш край"; майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави", – йдеться у повідомленні.

Зі свого боку у СБУ поінформували, що окремі екскерівники та функціонери цієї політсили причетні до проведення підривної діяльності проти України.

"Зокрема вони поширювали антиукраїнську пропаганду, закликали до насильницького повалення конституційного ладу, а деякі із функціонерів – перейшли на бік ворога і підтримали російську військову агресію", — йдеться у повідомленні.

Загалом до співпраці Росією причетні десятки представників регіональних осередків "Нашого краю". Більшість з них перебуває на тимчасово окупованих регіонах України, де займають різні "посади" в окупаційних органах РФ.

У відомстві додали, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні вже заборонено 19 проросійських політичних партій.

У травні цього року Восьмий апеляційний адміністративний суд відкрив провадження за позовом Мін'юсту про заборону діяльності партії "Наш край".

19 червня партія "Наш край" на своєму сайті повідомила, що оскаржуватиме рішення про свою заборону у Верховному Суді. У своїй заяві партія вказала, що є "проукраїнською патріотичною політичною силою".

За даними руху "Чесно", частина політиків від партії "Наш край" перейшли на сторону російських окупантів на Донбасі та очолили органи окупаційної влади.