"Понад десять укладених угод". Про що Путін домовився із президентом В'єтнаму

Очільник Кремля Володимир Путін і президент В’єтнаму То Лам беруть участь у церемонії привітання в Ханої, В’єтнам, 20 червня 2024 року. Contributor/Getty Images

Очільник Кремля Володимир Путін у ході свого візиту у В'єтнам, 20 червня, узгодив із президентом країни То Ламом заяву щодо стратегічного партнерства між державами. Також вони підписали понад десять документів, зміст яких не уточнюється.

Про це повідомляє російське інформагентство ТАСС.

Крім того, лідери РФ і В'єтнаму ухвалили заяву "Про подальше поглиблення всеосяжного стратегічного партнерства в контексті 30-річчя реалізації російсько-в'єтнамського договору про основи дружніх відносин".

Зокрема під час спільної пресконференції із в'єтнамським президентом, Путін заявив, що російські компанії готові до спільних проєктів з виробництва скрапленого газу.

Зі свого боку То Лам наголосив, що переговори з Путіним пройшли "успішно" і у "відвертій" формі. За його словами, Ханой розглядає Росію як один із "пріоритетів зовнішньої політики". Лідер країни підкреслив, що В'єтнам і Росія домовилися "не укладати з третіми країнами договорів, які б зашкодили незалежності та суверенітету".

Він додав, що Ханой й Москва будуть працювати над "ефективністю проєктів" в енергетичній сфері, а також разом шукати шляхи вирішення проблем, викликаних "поточною міжнародною обстановкою".

Напередодні офіційного візиту до В'єтнаму, Путін відвідав Північну Корею і підписав із лідером країни Кім Чен Ином договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", який передбачає надання допомоги за умови агресії проти одного з учасників.