Зеленський під час виступу на Конференції з відновлення у Берліні: "Україна отримає угоди на мільярди євро"

Наразі на рівні громад, компаній та уряду готуються до укладення "сотні угод" між Україною та Німеччиною.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на відкритті берлінської Конференції з відновлення України 11 червня.

"Також тут присутні наші друзі з країн-партнерів не лише з Європи. І ми вийдемо з цієї конференції з домовленостями на мільярди євро. Йдеться про виробництво військової техніки та зброї, розбудову української енергетики, будівництва житла, медичну сферу", — сказав президент.

Він наголосив, що все надає Україні стійкості в умовах війни та відчуття, що "життя все одно переможе".

"Я абсолютно впевнений, що Україна реалізує свій проєкт національного відновлення і він стане проєктом європейського відновлення. Чи може це відбутись без Німеччини? Точно ні. І це той випадок, коли німецька сила матиме очевидне підтвердження", — сказав Зеленський.

Конференція з відновлення України

Президент України Володимир Зеленський прибув до Німеччини для участі в Конференції з відновлення України 11-12 червня та переговорів із федеральним канцлером Олафом Шольцом.

10 червня Зеленський підписав розпорядження, яким затвердив українську делегацію на конференції з відновлення України в Берліні 11-12 червня. Головою делегації буде міністерка економіки Юлія Свириденко.

Берлінська конференція з реконструкції (Ukraine Recovery Conference, URC2024) — це вже третя конференція з реконструкції з початку повномасштабної війни. У липні 2022 року учасники в Лугано (Швейцарія) погодили основні принципи реконструкції: вона має бути орієнтованою на реформи, прозорою, демократичною та сталою. На конференції у Лондоні 2023 року в центрі уваги була мобілізація приватного сектору. У 2025 році конференцію разом з Україною прийматиме Італія.

Раніше уряд Німеччини оголосив, що цей захід відвідають понад 2000 учасників з понад 60 країн.

URC2024 зосередиться на таких чотирьох темах:

  • діловий вимір – мобілізація приватного сектору для реконструкції та економічного зростання;
  • людський вимір — соціальне відновлення та людський капітал для майбутнього України;
  • місцевий і регіональний вимір — відновлення муніципалітетів і регіонів;
  • вимір ЄС – вступ до ЄС і відповідні реформи.