Єменські хусити затримали 11 співробітників ООН

Хусити зі зброєю під час маршу на підтримку Палестини у столиці Ємену місті Сана, 11 січня 2024 року. Mohammed Huwais/AFP/Getty Images

Єменські хусити в різних частинах країни захопили 11 співробітників ООН. В організації закликали негайно звільнити затриманих.

Про це повідомляє ВВС.

Речник генсека ООН Стефан Дюжаррік заявив, що використовуються всі доступні канали для їхнього якнайшвидшого звільнення.

Офіційні представники міжнародно визнаного уряду Ємену також повідомили про захоплення кількох співробітників інших міжнародних організацій. Зокрема правозахисна організація Mayyun повідомила, що співробітники спецслужб хуситів затримали 18 гуманітарних працівників з кількох груп в Амрані, Худайді, Сааді й Сані одночасно.

Офіційні особи повідомили, що мішенню повстанців також стали члени підтримуваного США Національного демократичного інституту міжнародних справ.

Повідомляється, що хусити вилучили телефони і комп'ютери під час рейдів по домівках і офісах працівників.

Озброєне угрупування контролює столицю Ємену Сану і північний захід країни, керуючи де-факто урядом, який збирає податки і друкує гроші. Міжнародно визнаний уряд Ємену базується в південному порту Аден.

18 травня підтримувані Іраном хусити завдали удару протикорабельною ракетою по нафтовому танкеру під панамським прапором біля узбережжя Червоного моря в Ємені. Попередньо постраждалих немає.

Багатомісячні атаки хуситів у Червоному морі порушили глобальне судноплавство, змусивши компанії змінювати маршрути на більш довгі та дорогі шляхи навколо Південної Африки.