Трамп заявив, що згоден сісти до в’язниці

Дональд Трамп. Колишній президент Дональд Трамп, Філадельфія, червень 2023 року. Фото: АР

Експрезидент США Дональд Трамп заявив, що він "не проти відсидіти потенційний тюремний термін або перебувати під домашнім арештом" після того, як його визнали винним за 34 пунктами звинувачення у фальсифікації ділової документації.

Про це повідомляє CNN.

"Мене це влаштовує. Але я не думаю, що громадськість підтримає це. Думаю, що громадськості буде важко це сприйняти, знаєте, в певний момент настає переломний момент", — сказав він.

Його коментарі з’явилися лише через кілька днів після того, як суд присяжних Мангеттену визнав Трампа винним за всіма пунктами звинувачення у справі про фальсифікацію документів для приховування виплат порноакторці Стормі Деніелс. Це робить його першим колишнім президентом, визнаним винним у тяжкому злочині, і першим кандидатом у президенти від великої партії, якого було засуджено за злочин у розпал кампанії за Білий дім.

Вирок Трампу оголосять 11 липня. Суддя може призначити експрезиденту умовний термін або до 4 років ув'язнення за кожним пунктом звинувачення — максимум 20 років.

Попри те, що присяжні визнали винним Дональда Трампа у справі про фальсифікацію документів для приховування виплат порноакторці, Республіканська партія має намір висунути Трампа кандидатом у президенти США — не зважаючи на те, яке покарання призначить йому суд.

Що відомо про справу, за якою Трампа засудили

У січні 2018 року видання The Wall Street Journal повідомило, що у 2006 році Дональд Трамп перебував у відносинах з порноакторкою Стормі Деніелс, а незадовго до президентських виборів 2016 року заплатив їй 130 тисяч доларів за мовчання. Він нібито передав їй гроші через свого колишнього адвоката Майкла Коена. Той підтвердив інформацію про виплати у 2019 році, погодившись співпрацювати зі слідством.

Власне виплати не є порушенням, але коли експрезидент відшкодував адвокату витрачені гроші, то документально їх оформили як плату за судові витрати. Прокуратура розцінила це як фальсифікацію. У травні допитали саму порноакторку.