Швеція передає Україні два літаки-розвідники: У ПС ЗСУ розповіли про можливості ASC 890

Літак радіолокаційної розвідки та управління ACS 890. Tom Samuelsson / Х

До оголошеного Швецією пакета військової допомоги Україні входять два літаки радіолокаційної розвідки та управління ACS 890. Ці літаки-розвідники дадуть змогу виявляти на ранніх підступах російські ракети та літаки, а також фіксувати радіолокаційні станції.

Як повідомив представник прем'єр-міністра Швеції Том Самуельссон, Стокгольм передасть два літаки повітряного спостереження та управління ACS 890, які допоможуть Україні ідентифікувати цілі на великій відстані.

За його словами, передача Україні літаків спричинить тимчасове зниження обороноздатності Швеції, яке буде вирішено шляхом закупівлі додаткових літаків S 196 GlobalEye та виконання попередніх замовлень на два нових літаки GlobalEye.

Речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш в етері телемарафону розповів про особливості літака ASC 890.

"Цей літак унікальний… Це такий собі AWACS — летючий радар, який допомагає "підсвічувати" і виявляти цілі. Такий літак є у росіян, два з них ми вже знищили — дальнього радіолокаційного виявлення, а саме А-50. От зараз такий літак з’явиться і у Повітряних сил", — сказав він.

За словами Євлаша, літак-розвідник дасть змогу виявляти "шахеди" та ракети на ранніх підступах, а також російські літаки.

"Цей літак може фіксувати, наприклад, радіолокаційні станції ворога, може виявляти його координати, що, звичайно, допоможе нашим системам і літакам у майбутньому, в тому числі F-16, які стануть потужним його підсиленням, для виявлення цілей з безпечної відстані та підсвічення їх для наших Сил оборони", — сказав речник ПС.

29 травня уряд Швеції оголосив про 16-й пакет військової допомоги Україні, найбільший від початку вторгнення Росії. Він становить 13,3 млрд шведських крон (близько 1,26 млрд доларів). Ним передбачено посилення ППО, а також бронетранспортери, 155-мм снаряди, танки тощо.