Укренерго не запроваджуватиме ліміти споживання світла для областей

Лінії електропередач. Getty Images

НЕК "Укренерго" не планує застосування лімітів споживання електроенергії для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України.

Про це йдеться у повідомленні компанії.

Графіки відключень не запроваджують через збільшення обсягів виробництва атомних станцій після виходу з планового ремонту двох блоків.

Водночас в Укренерго нагадали, що триває весняно-літня ремонтна кампанія на АЕС і це може час від часу спричиняти нестачу електроенергії в енергосистемі.

29 травня, на запит "Укренерго" було активовано аварійне постачання електроенергії в Україну з 21:00 до 22:00 з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини.

Крім того, 29 травня для підтримки безпечної роботи енергосистеми, з 11:00 до 19:00, а також з 04:00 до 06:00 30 травня було активоване термінове постачання надлишків електроенергії до енергосистеми Польщі.

Протягом доби Україна імпортувала електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 19 518 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 1700 МВт.

Експорт електроенергії не відбувається і не передбачається.

Наслідки атак РФ по енергооб'єктах

Вночі під час ракетної атаки в Хмельницькій області було пошкоджено об’єкти енергетичної інфраструктури. Знеструмлювались понад 10 тисяч споживачів. На ранок знеструмленими залишаються близько 500 споживачів, тривають аварійно-відновлювальні роботи.

Крім того, у Хмельницькій області на ранок через негоду знеструмлено 4 134 споживачі, тривають ремонтні роботи.

З інших причин знеструмлено 420 населених пунктів.

Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Хмельницькій областях.

З технічних причин є знеструмлення на Сумщині і Чернігівщині.